První ročník Night Metal Festu tam pořádají Václav a Jiří Dvořákovi. Dvojice kamarádů, kteří se shodou náhod představují stejným příjmením, jsme se zaptali na to, jak se s realizací svého snu poprali.

Koho z vás napadlo metalovou akci uspořádat?
Jiří: Oba dva, slovo dalo slovo. Minulý rok na konci léta jsme se spolu bavili, že u nás v okolí nic podobného není. Řekli jsme si teda, že něco zkusíme udělat.

Kdy jste s přípravami začali?
Václav: Začali jsme na tom pracovat prakticky už před osmi měsíci.

Jaké kapely se v sobotu ve Mšeně představí?
Jiří: První se na scéně ukážou Porta Inferi, Eagleheart , Dymytry a Nightwish Revival.

Podle čeho jste kapely vybírali?
Václav: Na Nightwish Revival jsme už byli v Praze dvakrát a líbili se nám, takže jsme je zkusili oslovit. A ostatní se už tak vyvinuly podle stylu hudby, ve kterém hrajou. Chceme, aby si každý návštěvník našel to svoje.

Jaké styly metalu se na festu vyskytnou?
Jiří: Převážně power a heavy metal.

Jaká skupina je největším tahákem festivalu?
Jiří: Jedna z nejznámějších kapel je Nightwish Revival, která je ze třech českých kapel se stejným názvem nejlepší. Dost známá je také skupina Dymytry.

Kdy jste začali kapely shánět?
Václav: Loni v říjnu jsme byli v Praze na Nightwiších, kde jsme se rovnou domluvili s jejich manažerem. Pak jsme zkontaktovali ostatní kapely.

Pořádání MetalFestu přijde určitě na dost peněz, jak to řešíte?
Jiří: To je pravda. Například jen zařízení podia s ozvučením a osvětlením vyjde přes čtyřicet tisíc. Sehnali jsme sponzory, něco zaplatíme z vlastní kapsy a doufáme, že zbytek pokryjí peníze za vstupenky.

Nemáte strach z toho, že byste prodělali?
Jiří: Je to určitě risk. Nechceme na tom vydělat, když budeme nakonec na nule, tak to bude fajn a budeme vědět, že do toho příští rok půjdeme znovu.

Jak celou přípravu akce zvládnete, když jste jen sami dva?
Václav: Jsme jen dva, protože jsme se nechtěli ještě s někým dohadovat. Na organizaci v den akce nám ale pomůže spousta kamarádů.

VÁCLAV DVOŘÁK
Pracuje jako cestmistr. Je mu třiadvacet let. Mezi jeho koníčky patří právě tvrdá muzika, za kterou jezdí na různé festivaly. Mezi jeho oblíbence patří kapely Iron Maiden a AC/DC.
JIŘÍ DVOŘÁK
Pracuje jako montážní dělník v mladoboleslavské škodovce. Je mu třiadvacet let. Rád si poslechne kapelu Manowar nebo Nightwish. Je také vyznavačem hudebních festivalů.