Svátek tohoto světce připadá právě na polovinu května, a proto se v Šemanovicích už kdysi v minulosti takovéto poutě konaly. „Teď se k této tradici rádi vracíme,“ uvedla majitelka a provozovatelka Nostalgické myši Miroslava Bozděchová.

| Video: Youtube

Na programu v sobotu bude divadelní představení Cirkus prdítko v podání Jakuba Folvary, jež se odehraje u někdejší hospody u Límanů, stejně jako koncert Pražského pouťového orchestru a vyhlášení soutěže o nejlepší pouťové koláče. S Pohádkou pro odvážné jen o pár metrů dále vystoupí Andrej Lyga, v bývalém lomu pod kostelem se v podvečer odehraje představení divadelníků ze souboru My kluci co spolu chodíme.

close Program obnovené pouti v Šemanovicích vyvrcholí v sobotu koncertem v Nostalgické myši - vystoupí finský písničkář Martti Mäkkelä a český houslista Pavel Cingl. info Zdroj: Deník/Jiří Janda zoom_in Program obnovené pouti v Šemanovicích vyvrcholí v sobotu koncertem v Nostalgické myši - vystoupí finský písničkář Martti Mäkkelä a český houslista Pavel Cingl. Na návsi pod lipou se uskuteční ohňová show. Večerní program uzavře v Nostalgické myši koncert, na němž vystoupí zdejší častý host – finský písničkář Martti Mäkkelä, jehož doprovodí domácí houslista Pavel Cingl.

V neděli program uzavře průvod vsí s alegorickým vozem a odpolední mše v kostele sv. Jana Nepomuckého. Kromě toho se návštěvníci mohou po celý víkend těšit na pouťovou muziku, stánky, houpačky a další atrakce. „Chceme obyvatele vesnice spojit na akci, které se mohou zúčastnit úplně všichni,“ dodala Bozděchová.