Milovníci sledování filmů pod širým nebem si mohou v Neratovicích vychutnat představení i v případě, že je bude skrápět déšť. Tamní letní kino bude totiž promítat za každého počasí.

Letos odstartuje sezonu jako první ze všech tří letních kin na Mělnicku, a to 20. června filmem režisérky Alice Nellis Mamas & Papas.

Milan Poříz ze společenského domu uvedl, že v posledních třech sezonách přišlo do kina na představení v průměru asi šedesát návštěvníků. „V loňském roce v červenci to bylo s návštěvností horší, byla zima. V srpnu už ale chodilo lidí víc,“ poznamenal Poříz.

Kino bude promítat vždy od 21.45 hodin a lidé se mohou těšit na filmy i ve všedních dnech.

Druhé letní kino v regionu, které lidé najdou na fotbalovém hřišti v tišické části Chrást, zahájí sezonu českou komedií Doktor od jezera hrochů poslední červnovou sobotu.

Následující filmy, mezi kterými jsou například Alenka v říši divů či Ženy v pokušení, budou následovat ve stejném dni vždy po týdnu. Promítání začíná půl hodiny po deváté večer.

Přestože tamní kino prodělává, obec ho rušit nemíní. Hřiště je tak i v létě kulturním a sportovním centrem obce.

Veltruské letní kino, které sousedí se zámeckým parkem, začne promítat o letních prázdninách.

Podle veltruského místostarosty Tomáše Čapka město kino každý rok pronajímá. „Letos to zřejmě bude stejný provozovatel, který si pronajal letní kino i v minulém roce,“ řekl místostarosta.

Program, který bude připraven na červenec a srpen, by být známý během příštího měsíce. Podle podmínek smlouvy musí kino ve Veltrusech promítat nejméně dvakrát v týdnu.