Písně o šlapacích kolech, udržitelném rozvoji a neudržitelné touze. Letní zážitek pro poklidné poutníky i pro lovce vrcholových prémií. Cyklotour 2022 Jana Řepky, k němuž se připojil už potřetí houslista Honza Bartošek a baskytarista Holy Fanda a společně s kytarou a krabicí cédéček se vydali na 250 kilometrů dlouho trasu z Drážďan do Prahy.

Trio čerpá z rozsáhlé a zdaleka ne jen české písničkářské tradice. Stojí tak vedle sebe francouzský šanson i jímavá waitsovská balada, německé reggae i chytlavý sedmdesátkový pop, irská tancovačka, blues i bluegrass.

Na Mělnicku měli muzikanti hned dvě zastávky. V rámci Mělnického kulturního léta se ukázali ve zdejším kulturním domě. „Děkujeme Mělnické kulturnímu centru a všem, kteří upřednostnili naše elegantní trio před Nocí na Karlštejně (nic proti Vrchlickému), která se paralelně hrála na mělnickém zámku. Tvrdá konkurence,“ zavtipkoval na sociálních sítích Jan Řepka.

Poslední zastávkou jejich dlouhé cesty se stalo bistro Vedlepily ve Veltrusech. „Děkujeme městu Veltrusy a bistru Vedlepily za jaksepatří propařený závěrečný koncert naší letošní cyklotúry! Dojeli jsme v pořádku, ani jeden defekt na duši,“ zakončil zpěvák celou akci.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.