Open Mic je koncert zvláštního druhu zaměřený na originální tvorbu písničkářů. V hlavní roli je tu autorská píseň v jednoduché interpretaci před publikem. Na pódium může vstoupit každý, kdo chce představit svůj talent a umělecké ztvárnění. Obvykle se večery Open Mic konají v kavárně, čajovně nebo v baru. K dispozici je krátký přesně ohraničený čas a pochopitelně mikrofon pro toho, kdo chce prezentovat své umělecké nadání - ať už se jedná o píseň, skladbu či recitativ. Během večera se může vystřídat bez problému 10 nebo 30 účinkujících. A mohou to být nejen zkušení, ale i začínající interpreti.

Organizátoři kralupského Open Mic vsadili na tvorbu a vystoupení i tamních začínajících zpěváků a textařů. Muzicírování se konalo v komorním prostředí v baru „The Patro“ nad restaurací Na Františku nedaleko radnice.

„Kromě těch, kdo jsou uvedeni v programu, může přijít před mikrofon kdokoliv a zjistit, jak bude jeho produkce publikem přijata. Několika takovýchto akcí v hlavním městě jsem se sám zúčastnil v roli vystupujícího a chtěl jsem tu výbornou tvůrčí atmosféru přenést i do Kralup. V našem městě je také spousta lidí, kteří mají v oblibě různé hudební žánry a nechybí jim chuť obohatit zdejší kulturní život. Můj záměr je takový, aby polovina vystoupení byla vždy naplánována a druhou by tvořili příchozí interpreti,“ říká Milan Junášek, který také do vínku kralupského Open Mic svým vystoupením přispěl. 

Tentokrát v premiéře komponovaného pořadu vystoupila i písničkářka z Prahy, která si říká Kallen. Ta zazpívala v doprovodu kytary i svou novou skladbu, která se dokonce zrodila v den konání kralupského koncertování. 

Druhý večer se bude na stejném místě konat ve čtvrtek 22. února od 19 do 23 hodin. Vystoupí Miloš Sušek, který se svou kapelou vyznává styl mezi country a blues, Erdela Teriérová, Jenmy, Jiří Šámal, Ámos Tyrš, Kralupskej pankáč, Jindřich Kubánek, Jiný Člověk, Elka Mája a Divný lidi. 

„Pro všechny příznivce dobré nekonvenční hudby a ryzí radosti z jejího provozování i poslechu, která se z komerčních akcí, pokud se mohu domnívat, většinou vytrácí, je tu čtvrteční druhý díl kralupského Open Mic,“ připomíná hlavní organizátor Milan Junášek s tím, že pro vystoupení je nachystáno kvalitní piano a základní ozvučení jako je malý mixážní pult, aktivní reprobedny, mikrofony a stojany.

Také nadcházející hudební večer je otevřen jakémukoli hudebnímu stylu - folku, rocku, blues, jazzu, alternativní hudbě a dalším.

Jiří Herain