MĚLNICKO

Koncert UDG s hostem Pekařem

Kdy: pátek 3. května od 19.00
Kde: Byšice, Starý mlýn
Za kolik: 450 korun

Kapela UDG se na jarní tour zastaví také v Byšicích, kde se představí na koncertu ve Starém mlýně. Jejím hostem bude písničkář Pekař. Na afterparty bude hrát návštěvníkům DJ Hans.

| Video: Youtube

Sraz malých moto

Kdy: od pátku 3. do neděle 5. května
Kde: Střednice,statek
Za kolik: 300 korun (pouze pátek 100 korun, pouze sobota 200 korun)

Přátelé modrého dýmu pořádají k 10. výroční založení spolku sraz malých motocyklů. Areál otevřen v pátek od 16.00, společné posezení, country muzika, v sobotu od 9.00 přehlídka strojů, následuje vyjížďka, soutěže a koncerty, večer hraje například Baťa a Kalábůf něžný beat.

Jazzový festiválek u řeky

Kdy: sobota 4. května od 13.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, na břehu řeky
Za kolik: vstup zdarma

Tradiční jarní jazzový festival na břehu Vltavy, místem konání je levý břeh řeky Vltavy, plocha pod mostem T. G. Masaryka. Na velké scéně se představí Jan Smigmator a band, Jana Koubková a band, Duende, Fernando Saunders s kapelou, Laco Deczi a Celula New York. Program malé scény zahrnuje představení Sváťova dividla, tanec s Kateřinou Steinerovou a obří loutky v setkání s V.O.S.A. Theatre. Na místě budou i dětské dílničky a zájemci si užijí výletní plavby.

Travesti show na Chloumku

Kdy: sobota 4. května od 20.00
Kde: Mělník, hostinec U Podařilů
Za kolik: neuvedeno

Travesti show Crazzy Goddess, Vlasta Wild, Chi Chi Tornado, Madona Daniela Maxová. Hrají Bratři v tricku.

Vítání ptačího zpěvu

Kdy: neděle 5. května od 4.30
Kde: Mělník, sraz u řeky
Za kolik: zdarma

Tradiční ornitologická akce proběhne na levém břehu Vltavy u cyklistického odpočívadla, zhruba 1,5 kilometru nad soutokem s Labem. Zájemci mohou dorazit už v sobotu po 18. hodině k ohýnku a přespat ve vlastním spacáku nebo stanu. V neděli časně ráno ráno vítání ptačího zpěvu, ukázky kroužkování ptáků.

Pohádka pod širým nebem

Kdy: neděle 5. května od 15.00
Kde: Spomyšl, fotbalové hřiště
Za kolik: neuvedeno

Do Spomyšli dorazí Sváťovo dividlo s pohádkou o koblížkovi. Představení se koná na místním fotbalovém hřišti, podložky k sezení s sebou.

BENEŠOVSKO

Párou Posázavím

Kdy: neděle 5. května od 11.59
Kde: Týnec nad Sázavou, vlakové nádraží
Za kolik: v rámci jízdného

Příznivci železnice a nostalgických jízd parními lokomotivami tažených vlaků se mohou zúčastnit okružní jízdy z Vršovic přes Davli do Týnce nad Sázavou, Čerčan a Vršovic. Do Týnce nad Sázavou vlak přijede v 11.59 a odjíždět bude ve 14.34.

BEROUNSKO

Mamuti na Točníku

Kdy: sobota 4. a neděle 5. května od 10.00
Kde: Točník, hrad
Za kolik: 160 korun/dospělí, 130 korun/zlevněné vstupné, 80 korun/děti

Oddíl experimentální archeologie Mamuti předvádí návštěvníkům svou činnost. Na třech nádvořích hradu jsou postaveny zubříky (pravěké stany), ve kterých jsou stanoviště jednotlivých experimentálních tlup. Některé experimenty si zájemci mohou vyzkoušet, na děti čeká hra seznamující s pravěkem.

BOLESLAVSKO

Bambulková show

Kdy: neděle 5. května od 14.00
Kde: Mladá Boleslav, Dům kultury
Za kolik: neuvedeno

Děti bude bavit Kája a Bambuláček, kamarádská culákatá holka a zlobivý kluk s modrou bambulí, který pochází z vesničky Bambulkova. Show je plná zábavy, dobrodružství, písniček a tanců.

KLADENSKO

Vítání ptačího zpěvu

Kdy: neděle 5. května od 7.00
Kde: Kladno, sraz u rybníku pod Vinařickou horkou
Za kolik: neuvedeno

Vítání ptačího zpěvu, komentovaná vycházka, kterou účastníky provede ornitolog Milan Tichai, cestou poznávání hlasů ptáků a ukázka kroužkování. Na akci se není potřeba předem přihlašovat.

KOLÍNSKO

Závod Kolín – Velký Osek - Kolín

Kdy: neděle 5. května od 10.00
Kde: Kolín, atletický stadion Mirka Tučka

Šestašedesátý ročník závodu Kolín – Velký Osek - Kolín. Na běžce čeká tradičně obrátkový půlmaraton na rovinaté trati. Prezentace závodníků je od 8.30 hodin, uzávěrka je 15 minut před startem.

KUTNOHORSKO

Kutnohorský majáles

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: Kutná Hora, Breüerovy sady
Za kolik: zdarma

Druhý ročník majálesu, na kterém zahraje spousta studentských kapel, například Hihead nebo Kluci ZND, na místě bude pestrá nabídka dobrého jídla a pití.

NYMBURSKO

Na Labi se bude boxovat

Kdy: sobota 4. května 11.00
Kde: Nymburk, přístaviště
Za kolik: 299 korun

Proč přijít: Sportovní klub Boxing Poděbrady srdečně pořádá galaodpoledne boxu v Nymburce na Labi na lodi Florentina. Akce se koná v rámci festivalu Lodě na Labi 2024.

PŘÍBRAMSKO

Staročeské máje

Kdy: sobota 4. května od 14.00
Kde: Trhové Dušníky, náves
Za kolik: neuvedeno

Staročeské máje, slavnostní zalití májky, staročeská beseda, dětský taneční soubor. Účastníci mohou přispět domácími koláčky na ochutnání.