MĚLNICKO

Den matek s Bonusem

Kdy: pátek 10. května od 14.00
Kde: Mšeno, Domov seniorů
Za kolik: neuvedeno

Hudební odpoledne v hale domova seniorů, hrají a zpívají Pavel Pilař a Jana Vedralová ze skupiny Bonus, zvána je i veřejnost.

Abba revival

Kdy: pátek 10. května od 20.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, klub K2
Za kolik: neuvedeno

Český Abba revival hraje písničky známé kapely, která v 70. a 80. letech pravidelně obsazovala žebříčky světových hitparád.

Vinná noc

Kdy: sobota 11. května od 15.00
Kde: Mělník, centrum
Za kolik: neuvedeno

Vinná noc, ochutnávka mladých vín mělnických vinařů. Tématem letošního ročníku jsou rulandské odrůdy, koná se na náměstí Míru, Svatováclavské ulici a na zámku. Od 19.00 vystoupí před barem Díra Hippie Chippies.

Chřestové a křenové slavnosti

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 9.00
Kde: Hostín u Vojkovic, farma Český chřest
Za kolik: vstup zdarma

Slavnosti věnované chřestu a křenu, křenové a chřestové speciality, stánky s oběma druhy zeleniny, vaření, ochutnávky, zábava a hudba. A také dvě soutěže, o chřestožrouta roku a ve strouhání křenu.

| Video: Youtube

Pivní a motorkářské slavnosti

Kdy: sobota 11. května od 15.00
Kde: Kojetice, fotbalové hřiště TJ Jiskr
Za kolik: 150 korun, do 15 let zdarma

Pivní a motorkářské slavnosti, prezentace pivovarů, pivní a motorkářské soutěže, hlasování o nejhezčí motorku, hraje skupina Kabát Tribute. Záloha na vratný kelímek 50 korun.

Veterány na zámku

Kdy: sobota 11. května od 8.00
Kde: Nelahozeves, zámek
Za kolik: dospělí 110 korun, děti do 12 let/studenti/senioři 55 korun

Historické automobily, motorky, bicykly, vojenská a hasičská technika a další stroje s rokem výroby do roku 1990 se představí na zámku v Nelahozevsi. Na nádvoří bude znít swing, na návštěvníky tam budou čekat i stánky řemeslníků, dobové kočárky nebo šlapací autíčka. Končí v 16.00 hodin.

BENEŠOVSKO

Májové tržiště

Kdy: sobota 11. května od 11.00
Kde: Zaječí, na návsi u kapličky
Za kolik: zdarma

Pestrý stánkový prodej místních farmářů a výrobců, směna přebytků ze zahrádky, hudba historické kapely Dei Graziai, ukázky řemesel, tvořivé dílny a speciální host kmen Boionia se sbírkou předmětů keltské kultury. Výjimečná atmosféra osady Zaječí u Neveklova, která letos slaví 1025 let od první písemné zmínky.

BEROUNSKO

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 8.00
Kde: Beroun, Husovo náměstí
Za kolik: zdarma

Hrnčířské trhy v Berouně s vinařským koutkem a stylovým občerstvením budou tradičně probíhat na Husově náměstí a v přilehlých ulicích. Těšite se můžete na keramiku a porcelán, sklo, kováře, šperky, kameníky, mýdlaře, hračky, hudební nástroje, šperkovnice, nábytek a další.

BOLESLAVSKO

Zkrátka jen tak z lásky

Kdy: neděle 12. května od 16.30
Kde: Mladá Boleslav, Kostel sv. Havla
Za kolik: neuvedeno

Benefiční koncert Zkrátka jen tak z lásky, vystoupí Hana Zdeňka Herblichová (zpěv), Miroslava Hořáková (klavír), Veronika Skopcová) a hosté. Dobrovolné vstupné podpoří opuštěné kočky z obecně prospěšné společnosti Devět životů Hospozín.

KLADENSKO

Zažijte Kladno z jiné perspektivy

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: Kladno, Komunitní centrum Církve Bratrské
Za kolik: neuvedeno

Originální výrobky českých designových tvůrců, spousta dobrot, otevřené místo k dětským hrám, profesionální workshopy i dílničky pro všechny generace, hudební vystoupení profesionálů i mladých talentů a další program.

KOLÍNSKO

Bitvy v Kolíně

Kdy: sobota 11. května od 11.00
Kde: Kolín, Jízdárna a Karlovo náměstí
Za kolik: neuvedeno

Rytíři míří do Kolína, 29. ročník rekonstrukcí historických bitev. Kostýmovaný průvod, rytířské turnaje za účasti panovníka a jeho dvora, dobové tržiště. Samotná rekonstrukce dvou historických bitev z časů husitských válek vypukne v 15.00 hodin.

KUTNOHORSKO

Kačinské hry

Kdy: sobota 11. května od 10.00
Kde: Svatý Mikuláš, zámek Kačina
Za kolik: 200 korun, snížené vstupné 150 korun, děti od 2 do 6 let 70 korun

Chcete zažít den plný zábavy a her? Přijďte si vyzkoušet historické hry jako například kuželky, tlučení špačků, pohánění obruče a káči, cvrnkání kuliček nebo novější discgolf. Na nádvoří zámku čekají na děti vystoupení a jízdy na koních.

PŘÍBRAMSKO

Zahájení letní sezony

Kdy: sobota 11. a neděle 12. května od 10.00
Kde: Monínec
Za kolik: neuvedeno

Druhou květnovou sobotu se otevírá monínecký bikepark. Na bikery čekají v horní části sjezdovky klopené zatáčky a příležitosti ke skokům. Jízdu si tam může vyzkoušet každý. Otevřeno bude každý víkend mezi desátou a sedmnáctou hodinou