MĚLNICKO

Fast Food Orchestra na pláži

Kdy: pátek 24. května večer
Kde: Mlékojedy, Beach park
Za kolik: neuvedeno

Sezonu v Beach parku v Mlékojedech zahájí kapela Fast Food Orchestra. Na afterparty budou bavit návštěvníky Selector Boldrik a DJ Scaffer.

Chlapskej den v Přívorech

Kdy: sobota 25. května od 14.00
Kde: Přívory, sokolovna
Za kolik: neuvedeno

Chlapskej den není ryze pánská jízda, pořadatelé na plakátech jasně píší: ženy a děti vítány. Na akci zahrají dvě kapely, VVMP a Alžběta. Do areálu dorazí také veteránské vozy a proběhnou pivní soutěže.

Rybářské závody

Kdy: sobota 25. května od 8.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, rybníky v Zeměchách
Za kolik: neuvedeno

Dětské rybářské závody na chovném rybníku v Zeměchách pro děti ve věku od 6 - 15 let. Na děti čekají bohaté odměny, které si odnesou všichni závodníci bez ohledu na umístění. O doprovodný program se postarají dobrovolní hasiči z Veltrus a Policie České republiky. Pro rodiče je připraveno posezení na hrázi rybníka.

Bohoslužby ve skalách

Kdy: sobota 25. května od 15.00
Kde: Mšensko, naproti skalní věži na Vyhlídkách v blízkosti Romanova
Za kolik: zdarma

Kudy na místo? Ze silnice od hájenky v Romanově, kde lze parkovat, po zelené turistické značce směr Vyhlídky, po 300 metrech doprava na žlutý prohlídkový okruh směr Vyhlídky, po dalších 150 metrech doleva k vyhlídkovému místu, trasa bude na odbočovacích místech vyznačena. Promluví Michael Führer, farář zemské Evangelické luterské církve v Sasku z Drážďan a Michal Šimek, evangelický farář ve Mšeně u Mělníka. Koná se za každého počasí. Deštníky a pláštěnky s sebou.

Den dětí

Kdy: sobota 25. května od 14.00
Kde: Hostín u Vojkovic, fotbalové hřiště
Za kolik: pro prvních 80 dětí občerstvení a odměny zdarma

Den dětí v Hostíně u Vojkovic, soutěžní úkoly, skákací hrady, od 16.00 indiánská show. Indiánské masky vítány.

Veselý den v Debři

Kdy: sobota 25. května od 14.00
Kde: Mšeno, lesopark Debř
Za kolik: vstupné dobrovolné

Veselý den v Debři aneb Mšenské spolky dětem. Zábavná a vzdělávací stanoviště, skákací hrad, dětská diskotéka, malování na obličej, kolotoč s autíčky, ukázka hasičské techniky a mnoho dalšího. V době konání akce bude lesopark Debř uzavřen pro jízdu na kole, z důvodu bezpečnosti bude pouze možné kola vést.

Pokos zábavnou formou

Kdy: sobota 25. května od 9.30
Kde: Ledčice, start u školy
Za kolik: neuvedeno

Příprava občanů k obraně státu, ovšem hravě a zábavně. Akce pro dospělé s dětmi, třináct stanovišť s úkoly, například lanová dráha, střelnice, hašení požáru nebo plavba na raftu. Od 13.30 na návsi ukázky záchranných složek včetně vyprošťování lidí při nehodách hasiči.

Májová zábava

Kdy: sobota 25. května od 20.00
Kde: Úžice, sokolovna
Za kolik: 200 korun

Májová zábava v Úžicích, v místní sokolovně bude hrát návštěvníkům skupina Černý kůň. Na místě bude také tombola.

Den Jana Kubiše

Kdy: sobota 25. května od 14.00
Kde: Panenské Břežany, Památník národního útlaku a odboje
Za kolik: neuvedeno

Čtvrtý ročník vzpomínkové akce na hrdiny Operace Athropoid, program, zpřístupněný dolní „Heydrichův“ zámek, moderní i historická vojenská technika, prezentace Muzea Policie ČR, přednášky Jaroslava Čvančary a PhDr. Pavla Kopečka, koncert The Rebels Pipers – Pipes and Drums.

Májová zábava

Kdy: sobota 25. května od 20.00
Kde: Střemy, náves
Za kolik: 100 korun

Na májové zábavě hraje k poslechu i k tanci skupina Largo, na místě proběhne také dražba májky. Pořádají dobrovolní hasiči spolu s obcí.

Svatotrojická pouť

Kdy: neděle 26. května od 14.00
Kde: Mělník, kostel + parčík u kostela na Chloumku
Za kolik: neuvedeno

Svatotrojická pouť, od 14.00 mše svatá, od 15.00 program v parčíku divadelní představení Pohádka zahradníčka Pepína v podání Nezávislého divadla, vystoupení dětského folklorního souboru Jarošáček.

STŘEDNÍ ČECHY

Folklorní festival

Kdy: sobota 25. května od 12.30
Kde: Zadní Třebaň na Berounsku
Za kolik: zdarma

Největší středočeská přehlídka folkloru se koná v květnu na deseti místech poberounského a podbrdského kraje. V sobotu 25. května se Máje uskuteční na návsi v Zadní Třebani. Kromě původu v krojích na vás čeká spousta hudby a tance.

Felbiánkova oslava

Kdy: sobota 25. května od 11.00
Kde: Felbabka na Berounsku
Za kolik: zdarma

Hudební vystoupení Yellow Sisters, Moly-dury ft. Sborůvky, Professional Deformation, Vimazu soundsystem a Felbiánkových muzikantů. Dále budou na místě tvořivé dílny, bazárek, výborná káva, pohoštění, sportovní koutek, ptačí osvěta, malování na obličej a další zajímavosti.

Boleslavský Food Festival

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Mladá Boleslav, městský stadion
Za kolik: vstup zdarma

Food Festival od 10 do 20 hodinnabídne speciality domácí i světové kuchyně.

Den dětí  v letním kině

Kdy: sobota25. května od 14.00
Kde: Slaný. letní kino
Za kolik: dítě od dvou let 100 korun, doprovod vstupné dobrovolné

Celé odpoledne se ponese v duchu Toy Story. Přijďe pomoci zachránit Rakeťáka Buzze a přitom se dobře bavit. Těšte se kouzelnici Renatu, vystoupení Dětské scény, vystoupení malých orientálních tanečnic, Hvězdárnu Slaný, zábavná stanoviště, malování na obličej, občerstvení a ve finále na parádní tombolu.

Toyota Beat Festival

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: Kolín, Kmochův ostrov
Za kolik: 200 korun

Už 15. ročník Toyota Beat Festivalu, vystoupí Mig21, Natřije, De Bill Heads, Rimortis, Lucy-K, Epydemye a mnoho dalších. Nebude chybět soutěž kapel. Připravené je i překvapení k patnáctiletému výročí! Vybrané vstupné bude opět věnováno na charitu.

| Video: Youtube

Southern Rock & Blues

Kdy: sobota 25. května od 12.00
Kde: Kolín, Karlovo náměstí, společenský dům

Na Karlově náměstí vystoupí Blue Mood, Bluesberg, Mateo Blues band a The Highway Brothers. Ve společenském domě pak od 18.00 hodin zahrají St.Johnny, Copperhead County, Montana Stomp a The Cell.

Gastrofestival u katedrály

Kdy: sobota 25. května od 11.00
Kde: Kutná Hora, v okolí katedrály sv. Barbory
Za kolik: vstup zdarma

Přijďte ochutnat vybrané speciality mezinárodní kuchyně, ale i tradiční pokrmy. Vše doplní ochutnávka místních vín a piv.

Kování koní

Kdy: sobota 25. května od 10.00
Kde: Obecnice na Příbramsku
Za kolik: zdarma

Místem konání je Turistické informační centrum Vojenských lesů a statků. Ukázky kovářské práce, výměna podkov, která díky přenosným výhním může probíhat kdekoli. Každý krok bude doplněn výkladem. Vyprávění, co kůň pro práci v lese musí umět a jak se něho správně pečuje. Pro nejmenší tvůrčí koutek, odnesou si otisk koňské podkovy pro štěstí.