Milovníci vína už několik let míří na jaře na ochutnávku vín do Mělníka. Akce se v městě na soutoku stala tradicí a pokaždé přiláká do centra několik tisíc návštěvníků. Letošní ročník byl podle spolupořadatele Pavla Chorouše v návštěvnosti o něco slabší. I tak ale bylo ale náměstí Míru plné.

Zdroj: Alena Hedvíková

„Nebylo tolik lidí jako loni nebo předloni, o to přátelštější ale byla atmosféra," shrnul akci Chorouš, místní vinař a člen spolku Mělnický košt. Připomněl, že se lidé mohou těšit znovu na ochutnávku v srpnu.

Přejezdy v ulicích Chloumecká a Kokořínská v Mělníku zaniknou. Nahradí je nadjezdy nebo podchody.
Konec věčného čekání u závor. Dva mělnické přejezdy nahradí podchod a nadjezd

Kromě dobré nálady přinesla Vinná noc také několik oznámení na Městskou policii Mělník. Podle ředitele Ladislava Hošmánka strážníci zasahovali vícekrát než v předchozích letech. „Celkem jsme řešili čtyři oznámení v místě, kde se Vinná noc konala. Kromě rušení nočního klidu jsme řešili nad ránem vážnější případ týkající se mladistvé osoby, kde zasahovala i záchranná služba" upřesnil Hošmánek.

Kdy na víno do Mělníka

Mělnický košt, svatovavřinecké slavnosti mělnických vín a gastronomie se budou konat v sobotu 10. srpna mezi patnáctou a dvaadvacátou hodinou. Setkání, na které bývá vstupenkou degustační sklenka s logem a ročníkem akce, budou hostit náměstí Míru, radniční dvůr a Svatováclavská ulice.
Mělnickému vinobraní bude patřit víkend od 20. do 22. září. Na pětaosmdesátém ročníku třídenních slavností nabídnou vína a samozřejmě i čerstvý burčák také místní vinaři.