Mělnické vinobraní, třídenní slavnosti, které každý rok přilákají do města na soutoku až šedesát tisíc návštěvníků, se letos koná od 20. do 22. září. Na pěti scénách, hlavní, zámecké, rapové a dětské, nabídne sedmdesát vystoupení, historické centrum města zaplní sto padesát stánků a třicet pouťových atrakcí.

| Video: Youtube

Pro mnohé návštěvníky je vinobraní především hudebním festivalem. Na ty čekají desítky koncertů různých žánrů, a tak si tam každý přijde na své. Například hned v pátek se na hlavní scéně na náměstí Míru po podvečerní Argemě představí Marpo s TroubleGangem a hned po něm kapela Wohnout.

Jako poslední bylo v pestrém programu slavností odtajněno jméno top hvězdy sobotního večera. Na hlavní scéně se po ohňostroji po deváté hodině večerní objeví Leoš Mareš. Ohňostroji předchází vystoupení skupiny Lunetic a Mareše pak bude na jevišti střídat Rytmus.

Vstupenky na pětaosmdesátý ročník vinobraní stojí nyní ve druhé vlně předprodeje na celé tři dny čtyři stovky, na místě pak budou o padesátikorunu dražší. Cena jednodenní vstupenky bude 350 korun. Zdarma se na slavnostech mohou bavit děti do 150 centimetrů výšky, senioři nad 70 let a držitelé ZTP a ZTP/P. Před branami vinobraní bude letos opět neplacená zóna s poutí a stánky.