Na železnici v Praze a Středočeském kraji byla týden před velikonočními svátky zahájena nová turistická sezóna, která pokračuje až do podzimu. Zájemci o poznávání krás středních Čech se mohou i letos těšit na tradiční jízdy do turisticky atraktivních míst, přibudou ale také nové trasy.

Nově zrenovovaný vlak Cyklohráček na Hlavním nádraží v Praze.
Na Slánsko opět vyrazí oblíbený Cyklohráček. Sezona turistických vlaků startuje

Provoz Cyklohráčku, který míří každou sobotu z Prahy do Slaného, bude podobně jako v minulém roce od 9. července do 22. srpna rozšířen o úterní a čtvrteční jízdy k dalším cílům - nejen ve středních Čechách.

Zdroj: Youtube

Vyrazí například do Nelahozevsi, Dobříše, Českého Šternberka, Kácova, Lužné u Rakovníka nebo Mladé Boleslavi. Těchto vlakových výletů bude čtrnáct. Podrobnosti budou v předstihu zveřejněny na webu nebo na sociálních sítích Pražské integrované dopravy.

Jazzový festival u řeky v Kralupech nad Vltavou.
Festiválek u Vltavy opět v rytmu jazzu: Deczi, Smigmator, Koubková i obří loutky

V Nelahozevsi mohou zájemci navštívit zámek nebo rodný dům Antonína Dvořáka, který má být po rekonstrukci na jaře opět otevřen. Dvořákovu stezkou podél řeky lze dojít procházkou do Kralup nad Vltavou a třeba se na lavičce u radnice vyfotit se sochou dobrého vojáka Švejka.

Co je Cyklohráček

- výletní vlak pro děti i dospělé
- sestaven je ze čtyř speciálně upravených vozů především s hracími koutky pro děti různého věku
- vyráží z pražského hlavního nádraží (ranní spoj) nebo ze Smíchova (polední spoj) do města Slaný, na stejná nádraží se také vrací
- jede po nejhezčí pražské železniční trati přes Jinonice, Cibulku a Zličín, středočeskou Hostivici, kolem hradu Okoř a Zákolanským údolím
- v sezoně ještě několikrát zavítá až do Zlonic, kde se nedaleko nádraží nachází železniční muzeum
- cestující mohou během cesty navštívit spoustu turisticky vyhledávaných destinací
- do Slaného jezdí každou sobotu, neděli a svátky od 23. března do 28. října
- od 9. července do 22. srpna nabídne ještě úterní a čtvrteční výlety do dalších míst

míst