Celkovou uzavírku dálnice v sedmikilometrovém úseku mezi exity 3 a 10 ohlašuje od večera v sobotu 19. listopadu, konkrétně od 19 hodin, do nedělního dopoledne: podle předpokladů do 10. hodiny. V době uzavírky bude provoz odkloněn na objízdné trasy.

S omezením průjezdu však řidiči musí počítat už předtím – a rovněž i následně. Přípravné práce spojené s uzavřením pravého jízdního pruhu pro oba směry jízdy, tedy jak na Mladou Boleslav, tak na Prahu, začnou v sobotu už ve 13 hodin, upozorňuje mluvčí středočeských silničářů Petra Kučerová. Průjezdné tak zůstanou pouze levé jízdní pruhy.

Se stejným omezením je pak třeba počítat i v neděli kvůli dokončovacím pracím, a to do 14. hodiny ve směru jízdy na Prahu a až do půlnoci pro směr na Mladou Boleslav. Návrat Pražanů z víkendu – pro mnohé prodlouženého díky spojení se čtvrtečním svátkem – by se tak kvůli omezení neměl komplikovat.

Bourání mostu si vynutil jeho špatný stav. V rámci rekonstrukce bude nahrazen mostem novým.

Objízdné trasy pro dobu uzavírky dálnice D10
- Směr jízdy na Mladou Boleslav: exit 3 – Horní Počernice – D11 – exit 18 (Bříství) – Starý Vestec – Mochov – Nehvizdy – Jirny – Mstětice – Zápy
- Směr jízdy na Prahu: exit 10 Zápy – Mstětice – Jirny – D11 – Horní Počernice

Zdroj: Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje