Přestože se ještě nedávno zdálo, že kvůli covid omezení se návštěvníci do podzemních prostor letos vůbec nepodívají, provozovatelům svitla nová naděje a poprvé se vrata bunkru otevřou v sobotu 11. července od 12 do 16 hodin. Letos ale patrně zůstane pouze u návštěvních sobot. Neděle zatím spolek neplánuje.

Bunkr se nachází v někdejším vojenském areálu v Drnově u Slaného, kde v dobách socialismu sídlila raketová protiletadlová základna, která střežila československý vzdušný prostor. Vojáci zde měli zařízeno všechno tak, aby nemuseli areál opouštět například v době nouzového stavu, který mohl trvat i dlouhé týdny. Nechybělo kino ani další volnočasové aktivity. Civilista neměl šanci se sem prakticky nikdy podívat. Zajímá-li vás historie tohoto objektu, máte jedinečnou možnost. Díky exponátům, které se dochovaly nebo je členové muzea sehnali postupně od armády, je skutečně co obdivovat.

Jak potvrzuje předseda spolku Bunkr Drnov, Matěj Louda, veškeré prohlídky podzemí budou od července probíhat za přísných hygienických opatření a vše ještě parta doplní pravidly vydanými Vojenským historickým ústavem Praha. "Na návštěvníky už se moc těšíme a všichni jsou k nám srdečně vítáni," dodal Louda.