Martina Stromková.Zdroj: archiv Martiny StromkovéMísto, kde se neštěstí stalo, velmi dobře zná, denně tudy běhá. „Pracuji asi dva kilometry odtamtud. Dění samozřejmě sledujeme. Nesměli jsme opustit budovu. Naše banka nás okamžitě začala sčítat přes náš emergency systém," sdělila Příbramskému deníku osmadvacetiletá bankéřka.

Útok ale prý nebyl překvapením. „Už se očekává mnoho let. Lidé se spíše diví, že se to nestalo dřív," uzavřela Martina Stromková.

Také čtěte: Martina Stromková: Následky brexitu? Vzrostla kriminalita i projevy rasismu

Koktejl od Wendy Stoklasové ochutnal i Daniel Craig. Zdroj: Oblix restaurantUlice města jsou nyní o poznání prázdnější. To potvrzuje další Příbramačka Wendy Stoklasová, která v Londýně vede prestižní restauraci. "Lidé volali, aby se ujistili,  že je vše v pořádku a jsme otevření. Ulice byly v okolí Shardu velice prázdné a celková bezpečnostní opatření v naší budově byla velmi zpřísněna," řekla ve čtvrtek dopoledne Wendy Stoklasová. 

Útok před britským parlamentem: Čtyři mrtví a 20 zraněných

Muž najel na mostu u budovy parlamentu do lidí autem a dvacet jich zranil, čtyři útok nepřežili. Poté zasáhl policistu nožem. Bezprostředně po útoku jej policie zranila střelbou. Skotský parlament kvůli útoku přerušil jednání o nezávislosti. Policie útok vyšetřuje jako teroristický čin. Jestli jsou mezi zraněnými Češi, zatím není vyloučené. 

Čtyři lidé přišli dnes o život a 20 dalších utrpělo zranění při teroristickém útoku u budovy britského parlamentu v Londýně. Oznámil to mluvčí policie Mark Rowley. Mezi mrtvými je také pachatel útoku a pobodaný policista.

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje incident se zraněnými u budovy parlamentu jako teroristický útok, dokud nebude potvrzen jiný důvod. Motiv pachatele není ale zatím znám (více zde)