Pozornost vyvolal svým návrhem Robert Bezděk (ANO), jenž požadoval současně stanovit podmínku minimální hodinové mzdy pro lékaře pracující na pohotovosti ve výši 450 Kč. S tím, že právě oni jsou nositeli výkonu lékařské pohotovostní služby.

Neuspěl – avšak coby bývalý radní s kompetencí pro oblast zdravotnictví se dostal do debaty se svým nástupcem Pavlíkem. Ten totiž upozornil, že tři z oblastních nemocnic kraje platí doktorům v ordinaci pohotovostní služby nižší částky – což se Bezděkovi zdálo nereálné. Skoro až nemožné vzhledem ke kvalifikačním nárokům.

Radní Pavlík ale trvá na tom, že minimálně dvě nemocnice zřizované krajem opravdu platí ve všedních dnech (tedy mimo víkendů a svátky) méně – a to již s výsledkem kolektivního vyjednávání. „Benešov 400 korun, Kladno 420,“ upřesnil Pavlík. Debatu oba svedli o odměnách v Mladé Boleslavi, kde Bezděk s odkazem na informace od vedení nemocnice zmiňoval pro všední den 460 korun na hodinu. „Já mám informaci jinou,“ oponoval Pavlík. „Ale nemám to písemně,“ připustil.