Pod vedením instruktorů, nabízejících různý program podle věkových skupin, se děti mohly proměnit v archeology, ale i hledače pokladů s detektorem kovů nebo třebas i lovce přírodních národů či výrobce keramiky. A to vše nikoli pouze prostřednictvím koukání a poslouchání, ale i přímo vlastníma rukama; včetně například střelby z luku. Nebo i nohama. Vždycky však formou hry a tak, aby to ani trochu nezavánělo školním dějepisem (či případně i zeměpisem). To už by možná blíž byl spíš tělocvik; zvlášť když nechyběla ani možnost vydat se po stopách praotce Čech a vystoupit na Říp. V horkém dni však bylo vítané i osvěžení ve vodní mlze nebo zklidnění při představení divadélka.

O něco komplikovanější se stane průjezd Mělnickem po hlavním silničním tahu I/9. K nynějším stavbám od pondělka přibývá vyznačování dopravního omezení kvůli opravě vozovky v 3,6 kilometru dlouhém úseku mezi Vehlovicemi a Želízy.
Další dopravní komplikace. Chystá se oprava silnice mezi Vehlovicemi a Želízy

Mimochodem – HistoryPark, který se před sedmi lety zrodil z nadšení absolventů obou archeologie a nabízí také etnologickou sekci, chystá speciální akce i na příští víkendy. Na poslední červnový připadá termín zdejší každoroční akce Ledčický šíp, o jejímž zaměření vypovídá její podtitul: Víkend s lukem, kuší i bambitkou. A následující víkend, první červencový, zde zahajují prázdninovou sezonu s divadlem.