Od 20 hodin se tak v sousedství kaple sv. Anny u takzvaného horního zámku začne odvíjet příběh Jany s Čendou, kteří sice obracejí každou korunu a exekutoři si u nich podávají dveře, ale vlastně představují spokojený pár – až do chvíle, kdy jejich životy obrátí naruby výhra balíku peněz v loterii. Romantická komedie, jež však podle kritik až příliš překypuje stereotypy, nakonec dospívá k poznání, že láska je nad všechny peníze (na nichž by se beztak chtěl kdekdo přiživit)…

Do konce týdne lze ještě v rámci krajského kulturního léta vyrazit za divadlem i za hudbou. Rovněž v pátek, ale od 20.30, ožije nádvoří Regionálního muzea v Jílovém u Prahy na Praze-západ představením, které zaujme už svým názvem: Hubte trampy, serou v lese. Organizátoři slibují „vtipnou komedii o přátelství, lásce a zradě odehrávající se ve svitu sálajících ohňů, za zvuků kytar a cinkajících ešusů“, která prý návštěvníkům umožní, aby se cítili opravdu jako v lese. Zcela jiné tóny pak budou znít v neděli odpoledne v Muzeu lidových staveb v Kouřimi na Kolínsku. Od 14 hodin vystoupí ve skanzenu dechová kapela Krajanka, a to s programem avizovaným jako „muzika od srdce pro všechny dobré rodáky“.

Příští týden pak bude v rámci programu Středočeského kulturního léta ve znamení divadelních představení. Jedna z nejznámějších Shakespearových komedií Sen noci svatojánské se bude hrát hned dvakrát: v úterý 17. srpna v Lánech, konkrétně tamním v letním kině, a ve čtvrtek 19. srpna ve skanzenu ve Vysokém Chlumci. V pátek 20. srpna nabídne Muzeum Podblanicka, tedy nádvoří zámku ve Vlašimi, komedii Art. A v sobotu 21. srpna se lze za herci vystupujícími na netradičním jevišti vypravit na Kladensko: Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích bude hostit komedii Tři muži na špatné adrese.