Kapacita ale byla v pozdním odpoledni naplněna jen ze tří pětin. „Lístky prodáváme až do 19 hodin, zatím jsme jich prodali odhadem přes tři a půl tisíce,“ sdělil v sedmnáct hodin vedoucí areálu Luboš Kořínek.

Celková kapacita oblíbeného koupacího místa je přitom přes šest tisíc míst. A letos už se ji podařilo naplnit. „Rekordní návštěvnost u nás byla v červnu, kdy během dvou dní přišlo k jezeru šest tisíc lidí, než mnozí z nich odjeli na dovolené,“ poznamenal Kořínek.

Podle návštěvníků působí areál i při nedosažení hranice kapacity přeplněně. „Koupání s dětmi je tu ideální, čistá voda a písek, ale dnes je tady přelidněno, nedovedu si představit, že by tu bylo o tři tisíce lidí více,“ řekla Deníku návštěvnice Gabriela C.

Ta nejlepší rodinná dovolená po Evropě, každý den jinde.
Dovolená s autem letos, ale i v roce 1958. Podívejte se, jak Češi v létě cestují

Lhota je oblíbené přírodní koupaliště nedaleko Prahy. Rozloha vodní plochy činí 25 hektarů, jezero je 320 metrů široké, 780 metrů dlouhé a jeho maximální hloubka je 7 metrů. Část severního břehu a celý břeh východní jsou určeny nudistům.

Dospělí návštěvníci zaplatí za vstup sto korun, děti, studenti a senioři polovinu. Domácí mazlíčci mají do areálu vstup zakázán.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.