V poledne navštívil Základní školu U Stadionu, kde poobědval a pobesedoval s žáky prvního stupně. „Ve vaší jídelně jsem si moc pochutnal. Když jsem já chodil do školy, byl jsem miláček všech kuchařek. Všecko jsem snědl a ještě jsem si chodil přidat,“ smál se režisér.

Žáci se nebáli klást kolikrát velice zvídavé otázky. Zazněl i dotaz na režisérův věk. „Když jsem se narodil, tak Mrtvý moře bylo ještě živý,“ reagoval pohotově stejně jako na otázku, jaký je jeho finanční příjem. „To bys nespočítal ani v devátý třídě,“ vtipkoval Zdeněk Troška.

Ze školy se režisér přesunul na radnici, kde se setkal se starostou města Ladislavem Chlupáčem. „Mám Litoměřice moc rád, protože tu mám řadu přátel a jsou spojeny i s mými rodnými Hošticemi. V těch se totiž narodil Václav Leopold Chlumčanský, který v Litoměřicích působil jako biskup v letech 1802-1815," řekl Troška, který navštívil ještě před cestou do kina Máj také biskupství.

V kině po první premiéře jeho nové pohádky a před její druhou projekcí pobesedoval s diváky. Ke scénáři jeho novinky Trošku prý inspirovaly děti jednoho kolegy z natáčecího týmu.