Podle informací jeho Key Account Managerky Mileny Lakomé je komunikace na dálku snadná: stačí počítač s mikrofonem a internetové připojení. Nezbytná je však předchozí registrace s domluvením konkrétního času konzultace.

Registrace prostřednictvím internetového formuláře dostupného na webu inovačního centra i prostřednictvím spolupracujících organizací, jimiž jsou regionální kanceláře Technologické agentury ČR, agentury CzechInvest a CzechTrade a API neboli Agentury pro podnikání a inovace, je možná do neděle – avšak zkušenosti z minulých konzultačních dnů napovídají, že se vyplatí neotálet: volné termíny se zpravidla rychle vyčerpají.

Vedle Lakomé zastupující inovačním centrum budou zájemcům poskytovat konzultace Ondřej Koníček z API, Marcela Kutláková z CzechInvestu a za TAČR bude k dispozici Ladislav Mlčák. Radit budou v rámci svých specializací, takže podnikatelé mohou získat informace ve značné šíři témat: od regionálních podpor pro rozvoj inovací v malých firmách až po dotace z evropských strukturálních fondů, o podpoře start-upů, investičních pobídkách či podpoře projektů aplikovaného výzkumu. Získat lze i doporučení, jak zlepšit řízení firmy, jak se zapojit do cirkulární ekonomiky či jak zvládnout digitální transformaci firmy.