A jak se jí to povedlo? Ivana Schober zorganizovala pomocí sociální sítě Facebook sbírku vánočních dárků. Na sociální síti byla sdílena vánoční přání buštěhradských seniorů, každý z uživatelů pak mohl požadovaný dárek zakoupit a udělat tak jednomu z klientů domova radost. Tato myšlenka se setkala s enormním zájmem veřejnosti.


„Ze zájmu veřejnosti jsem velmi mile překvapena. Za tři hodiny bylo obdarováno třináct seniorů, což je naprosto neskutečné. Byla jsem z toho velmi dojatá. Navíc mnoho dalších lidí mělo o obdarování některého ze seniorů zájem, ale přání na něj už nezbylo. Akci pořádám letos poprvé, inspirovala mně moje neteř, která podobnou akci pořádá na Moravě,“ uvedla pro Kladenský deník organizátorka sbírky Ivana Schober.


Přání seniorů byla leckdy velmi skromná, pod stromeček si přáli například balík sušenek, vůni do bytu, poukaz do lékárny, orchidej, záclonu či povlečení.

„Senioři byli opravdu velmi skromní, dokonce se někteří tvářili tak, že nikoho nechtějí obtěžovat. Říkali si například o sušenky nebo kávu. Musela jsem zjišťovat, co je zajímá, aby si řekli také o dárky, které jim zůstanou na památku,“ dodala Ivana Schober, která si původně myslela, že dárky, které lidé nebudou mít zájem darovat, dokoupí seniorům sama. To ovšem nebude nutné. Všechny dárky by už měly být na cestě do Buštěhradu, jejich předání seniorům je naplánované na 22. prosince. „Doufám, že všechny dárky dorazí. Kdyby náhodou někdo něco neposlal, tak projevilo zájem město Buštěhrad, které zbývající věci dokoupí,“ dodala Ivana Schober.