„Padlo trestní oznámení a policie případ odložila,“ konstatoval. „Hejtmanka neudělala nic nezákonného,“ doplnil.

Hermanovým cílem nicméně zjevně nebylo znovu otevírat záležitost, která loni obrátila pozornost i k využívání služebních vozidel v jiných krajích. Zmínil se o ní v otevřeném dopise adresovaném konkrétnímu redaktorovi jednoho z velkých zpravodajských serverů, přičemž prohlásil, že tím z jeho pohledu odstartoval „jeden z největších honů na ženu v politice, jakého jsme byli svědky za poslední roky“.

Herman, který se podepsal jako předseda kolínské oblastní organizace hnutí ANO, současně jmenuje zástupce nynější středočeské opozice z řad STAN a ODS a lidi z jejich okolí, jejichž aktivity by podle jeho mínění také stály za podobně intenzivní novinářský zájem a čas věnovaný rozkrývání souvislostí.

Upozorňuje dále, že mediální pozornost si zaslouží nejen záležitosti prezentované jako kauzy spjaté se středočeským hejtmanstvím – vedle případu s autem Herman odkazuje třeba na řešení smluv s externisty placenými krajem na základě dohod o provedení práce a o pracovní činnosti (jež podle dostupných informací, nicméně nepotvrzených ani krajským úřadem, ani Národní centrálou proti organizovanému zločinu, rovněž zkoumaných policejními detektivy) – ale také úspěchy, jichž se hejtmance a jejímu týmu podařilo dosáhnout. Konkrétně vyzdvihl „skvělou kondici financí a hospodaření kraje, největší objem opravených silnic a mostů, rozvoj zahraniční spolupráce kraje a úspěchy Středočeského inovačního centra.