„Zahraniční cvičení nabízí úplně jiné prostředí a možnosti. Společný výcvik posiluje naše schopnosti a vede posádku k rozvinutí dalších dovedností, přičemž výměna zkušeností s ostatními je pro nás přidanou hodnotou. Nezbytný výcvik v taktice transportního letectva si můžeme v reálném prostředí vyzkoušet s aliančními partnery právě při této příležitosti,“ hodnotí účast na cvičení plukovník Jaroslav Falta, velitel 24. základny dopravního letectva Praha-Kbely.

Zahájení léta v Pražské tržnici.
OBRAZEM: Pražská tržnice zahájila letní sezónu, čeká ji také rekonstrukce

I pražské posádky transportních letounů musí být připraveny pro nasazení v bojových podmínkách. Jednotlivé mise jsou zaměřeny na taktickou komunikaci s prvky velení a řízení, přesnost navigace v přízemních a středních výškách v prostředí nepřítele.

Zdroj: Youtube

Cvičení je zaměřené na plnění hned několika úkolů, které na sebe přímo navazují. Od společného plánování misí, přes překonávání protivzdušné obrany v neznámém prostředí, přílety na čas, výsadky vojáků, materiálu a techniky až po evakuaci osob z nepřátelského území. Mezi další úkoly patřily zdravotnický odsun raněných (MEDEVAC) a logistická podpora bojovým jednotkám.