„Práce a obětavost těchto týmů zaslouží našeho ocenění, protože ve stále narůstajícím počtu případů onemocnění koronavirem ve středních Čechách, kdy se tento region stal dokonce místem největšího nárůstu v rámci České republiky, jsou jednoznačně obrovskou pomocí jak hygienikům, tak Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje,“ řekl Robert Bezděk, radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví (ANO 2011).

Zároveň upřesnil, že mobilní týmy hasičů provádějí odběry u nejohroženější skupiny, tedy seniorů, kteří jsou klienty domovů zřizovaných Středočeským krajem, v centrech sociální péče a na ubytovnách. Konkrétně se jednalo o odběry v domovech seniorů v Dobříši, Lochovicích, Libici nad Cidlinou či v Domově seniorů Barbora v Kutné Hoře. Dále šlo o ubytovny seniorů na Praze-východ a v Kolíně či v centrech sociální péče v Tloskově.

Ve Středočeském kraji je v současné době podle dat hygieniků 27058 lidí s potvrzeným onemocněním covid-19. Za posledních čtyřiadvacet hodin přibylo 1421 nově nakažených, nejvíce pak v Praze-východ (178) a na Kladensku (167). Naopak nejméně nově nakažených přibylo na Berounsku (65) a Rakovnicku (70).