Vzhledem k vyšetřování, ale i s ohledem na rodinu se policisté k tomuto případu vyjadřují obezřetně. „Třiačtyřicetiletý muž se na obchvatu Nymburka nedaleko firmy Magna ve vozidle pokusil o sebevraždu bodnutím nožem do oblasti pod levým prsem. Příčinou byly zdravotní problémy. Následně byl hospitalizován v nymburské nemocnici a neměl by být v bezprostředním ohrožení života," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Nám se podařilo zjistit k případu další podrobnosti. Muž v autě nejel sám, řídila jej jeho manželka. Ta také bezprostředně po manželově činu vytočila tísňové volání.

Podle psychologů je právě stávající období jara z pohledu počtu sebevražd kritickým obdobím. Český statistický úřad uvádí, že nejkritičtějšími měsíci jsou březen a duben.

Případy sebevražd bohužel v poslední době nejsou na Nymbursku ničím výjimečným. V listopadu jsme informovali o případu, který zpočátku jako sebevražda nepůsobil. Šlo o nález těla osmašedesátiletého muže mezi kolejemi nedaleko nymburského nádraží. Až další vyšetřování potvrdilo, že se jednalo o případ, kdy senior skočil ze železničního nadjezdu právě do prostor, kde bylo jeho tělo nalezeno. Podle policistů se jednalo o reakci na novou rodinnou situaci. Muž žil v malé obci u Nymburka a nedokázal se vypořádat se smrtí své ženy.

A naopak původně se jako sebevražda jevil případ z loňského dubna, kdy bylo nalezeno tělo jedenaosmdesátiletého muže pod balkonem jeho bytu v Nymburce. Vyšetřování však dospělo k závěru, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Muž se pravděpodobně na balkoně zamotal do prádelních šňůr a shodou nešťastných okolností z balkonu vypadl.