Po nové silnici v katastrálním území Horní Počernice, Klánovice a Šestajovice u Prahy, která má měřit 2,48 kilometru, by podle očekávání mělo denně projekt kolem osmi tisíc aut. Její vybudování je v souladu s územními plány hlavního města Prahy i Šestajovic na Praze-východ, které s metropolí prakticky bezprostředně souvisí. Počítá se s tím, že vybudování bude společnou – či přesněji: vzájemně koordinovanou – akcí trojice investorů (Ředitelství silnic a dálnic, Středočeského kraje a Prahy).

Zapojení státu prostřednictví Ředitelství silnic a dálnici potvrzuje návaznost chystané silnice, jež by sama měla být zařazena mezi komunikace druhé (a možná i třetí) třídy, na dálniční síť. To v pondělí 17. června potvrdil i náměstek středočeské hejtmanky Miloš Petera (ČSSD). „Je součástí dopravního řešení v této oblasti, které zahrnuje mimoúrovňovou křižovatku Beranka na čtvrtém kilometru dálnice D11 a navazující Hornopočernickou spojku,“ upřesnil Petera. S upozorněním, že na Klánovické spojce je závislá i budoucí výstavba v této oblasti.

Ilustrační foto.
Počet obyvatel středních Čech dosáhl 1 372 853
Olga Lounová. Ilustrační foto.
Krajská muzea se budou učit pořádat i koncerty
Planá hrušeň neznámého věku u polní cesty mezi Zvířeticemi a Bítouchovem nedaleko Bakova nad Jizerou na Mladoboleslavsku.
V anketě Strom roku hájí barvy středních Čech kvočna se stovkou kuřat