S nárůstem intenzity dopravy počítá i Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které ohlásilo, že od středy do pátku a pak znovu v neděli omezí na hlavních dálničních tazích běžné údržbové práce, jejichž zajištění vyžaduje omezení počtu jízdních pruhů. Průjezd by tak měly omezovat dlouhodobé uzavírky a operativní zajištění dopravních nehod nebo havárií. I tak ŘSD řidičům doporučuje podívat se před delší cestou na údaje o aktuálních dopravních informacích na stránkách www.dopravniinfo.cz.

Na rozdíl od uplynulých let se ovšem na silnicích objeví velké množství motocyklistů. Na Výstavišti v pražských Holešovicích se od čtvrtka do neděle uskuteční velkolepě pojatá oslava 115. narozenin značky Harley-Davidson, kam po vlastní ose mají přijet desetitisíce účastníků. Mnozí navíc neprojedou pouze tam a zpět. Budou se vydávat na vyjížďky do okolí metropole, k čemuž jim organizátoři nabízejí rozmanité poznávací trasy připravené ve spolupráci se Středočeskou centrálou cestovního ruchu a krajským úřadem.

V souvislosti s harleyářskými oslavami jsou také připravena rozsáhlá bezpečnostní opatření. Policie je nachystala ve spolupráci s hasiči, zdravotnickými záchranáři a dalšími partnery, připomněla policistka Eva Kropáčová. S tím, že z řad policistů se na zajišťování dopravy a dodržování veřejného pořádku budou podílet stovky příslušníků dopravní a pořádkové služby, ale také kriminalisté, příslušníci cizinecké policie – či třeba i pyrotechnické nebo letecké služby.

„V rámci dopravy se policisté zaměří na plynulost provozu hlavních páteřních tras, ale i na další komunikace a místa, na kterých jsou v rámci oslav pořádány různé doprovodné a kulturní akce,“ připomněla Kropáčová. Upozornila, že aktuální informace o dopravě mohou občané sledovat na světelných informačních portálech nad dálničními tělesy, ale i na stránkách www.policie.cz.

Pro řidiče v Praze pak budou aktuální i dočasná omezení spojená se sobotní spanilou jízdou širším centrem metropole, o jejíž trase organizátoři oslav informují na webové stránce h-d.prague115.com/cs/co-te-ceka/spanila-jizda.

close Příjezdové trasy info Zdroj: PČR zoom_in

close Spanilá jízda info Zdroj: PČR zoom_in

(PČR)