Nejrizikovějším místem Středočeského kraje a 4. nejnebezpečnějším místem v rámci celé republiky se během let 2017–2019 stala křižovatka v severozápadním cípu Benešova na silnici I/3 – E55. „Celkem zde v daném období došlo k dvaadvaceti nehodám, kde jeden člověk zemřel a jeden se těžce zranil. Nehod se zdravotními následky se zde odehrálo dvanáct, sedmnáct osob se v nich zranilo lehce,“ uvedl Václav Bálek, tiskový mluvčí společnosti.

Druhým nejnebezpečnějším místem Středočeského kraje s 12. příčkou na celostátním žebříčku se stala křižovatka na silnici I/2 v katastru obce Poďousy – místní část obce Bečváry. „Severně od vsi došlo za poslední tři roky celkem ke 12 nehodám. Devět z nich se neobešlo bez zranění, tři lidé se zde zranili těžce a devatenáct lehce,“ dodal ke statistice Bálek.

Třetí nejrizikovější místo v kraji už se v celorepublikové TOP 20 neumístilo. Je jím křižovatka v katastru obce Nepřevázka na Mladoboleslavsku. Jihozápadně od města došlo v daném období k 6 nehodám se třemi těžkými zraněními. Tři nehody se staly za deště.

Čtvrté místo v regionu obsadila křižovatka na silnici I/2 jihozápadně od Českého Brodu na Kolínsku. Během uplynulých tří let zde došlo rovněž k 6 nehodám. „Dva lidé zde zemřeli a jeden se těžce zranil. K polovině nehod došlo o víkendu,“ uvedl Václav Bálek.

Jako páté nejhorší místo regionu vyhodnotila Automapa Allianz křižovatku u Suchdola nedaleko Kutné Hory. Pár set metrů na východ od městyse došlo v daném období k celkem pěti nehodám se třemi těžce raněnými.

Aktualizovaná analýza vychází z databáze JDVM (Jednotná dopravní vektorová mapa) s lokalizací všech dopravních nehod v celé republice evidovaných Policií České republiky. Jsou v ní identifikována místa nejčastějších dopravních nehod s následky na zdraví v letech 2017 – 2019. Posuzovány byly havárie na dálnicích a silnicích I. třídy.