Návštěvy ve Slaném nesmí na tři oddělení, chirurgické, ortopedické a interní. „S ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci se na těchto odděleních vyhlašuje zákaz návštěv. V individuálních případech, kdy je pacient v závažném stavu, lze domluvit výjimku s ošetřujícím lékařem,“ uvedl Štěpán Votoček, ředitel Nemocnice Slaný.

Votoček potvrdil, že přibývá covidových pacientů. „Aktuálně jde až o 20 hospitalizovaných, někteří kvůli covidu, jiní s covidem při jiné základní diagnóze,“ vysvětlil.

V nemocniční léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) zatím zákaz návštěv neplatí. „Vstup mají povolen pouze návštěvy v dobrém zdravotním stavu - a s respirátorem. Nutností jsou i návleky na boty, " potvrdila zdravotnice LDN. Vstup není zapovězen ani na gynekologii a do porodnice, rovněž tam ale mohou hosté pouze s respirátorem.

Podle mluvčí kladenské nemocnice Olgy Oliveriusové jsou v Kladně hospitalizováni s covidem čtyři pacienti. „Situace není nijak dramatická a zákaz návštěv jsme zatím vyhlašovat nemuseli,“ potvrdila.

V obou nemocnicích na Mělnicku, v mělnické a neratovické, shodně zákaz návštěv v současné době neplatí.