Hlavní město se dlouhodobě potácí mezi krizemi týkajícími se nedostupného bydlení a nedostatečného prostoru pro parkování. Magistrát proto přišel s návrhem, který by měl ceny bytů stáhnout dolů právě díky snížení povinného počtu parkovacích stání u projektů bytové výstavby.

Podle místostarosty čtvrté městské části Zdeňka Kováříka (ODS) jde o nepřijatelný záměr. „Je to de facto mechanismus výstavby bytů bez toho, aby se zvýšila infrastruktura k tomu potřebná,“ říká Kovářík, který má na čtyřce v gesci dopravu.

Ke snížení počtu automobilů nedojde

Radnice druhé městské části kritizovala už předchozí verzi novely před měsícem. „Důsledkem minimálního požadavku na parkovací stání ve stavbách podle současného požadovaného výpočtu je nárůst parkujících aut v ulicích, přeplněnost rezidenčních zón a degradace veřejného prostoru. Ze zkušenosti lze obecně konstatovat, že ke snížení reálného počtu automobilů ve stavbě nedojde na základě vzdálenosti od zastávek MHD, jak předpokládá daná míra požadavků na parkování stanovená nařízením,“ stálo v připomínkách radnice.

Na snímku je hlavní budova pražského magistrátu na Mariánském náměstí.
Praha chce snížit minimální počty parkovacích stání u nových domů

S posledním návrhem novely se zatím na dvojce neměli možnost blíže seznámit. „Pokud bude naší městské části v rámci připomínkového řízení návrh představen, radnice určitě stanovisko zaujme. Učinila tak ostatně i u předchozí verzi novely letos v září,“ připomněla mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová.

Vedení Prahy návrh hájí tím, že otevírá cestu ke snížení cen nových i rekonstruovaných bytů „Minimalizací minim pro parkování odstraňujeme zbytečnou regulaci trhu. Developer si bude moci svobodně vybrat, zda postaví dům s podzemními garážemi, nebo dá přednost bytovému domu bez parkovacích míst, pokud se bude nacházet například v rozvojových územích podél nově stavěných tramvajových tratí nebo metra D,“ vysvětluje náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr.

Právě myšlenka domácností, které nebudou vůbec využívat auta jako dopravní prostředky, protože bydlí poblíž městské hromadné dopravy, městské části pobuřuje.

Jako za komunistů

„Tohle je typický komunistický argument. Jako když se postavilo sídliště bez jediného parkovacího místa s tím, že tam budou bydlet lidé, kteří nikdy žádná auta mít nebudou. To je nesmysl. Vycházíme-li z předpokladu, že člověk, který tam bydlí, nemá na auto, tak to je asi bezdomovec. Předpoklad, že domácnosti fungují zcela bez vozidel, je utopistická myšlenka, která je zcela nereálná,“ netají se rozhořčením Kovářík.

Dosluhující vedení Prahy se údajně inspirovalo v zahraničí, kde města parkovací minima úplně zrušila a jejich zřizování ponechávají požadavkům trhu. Cílem novely je prý účelně snížit cenu novostaveb a podpořit udržitelný rozvoj města.

Akce První udržitelný obchoďák v Pražské tržnici.
Podívejte se: Přinesou a vymění. Na týden se otevřel udržitelný obchodní dům

Návrh novely zákona nyní putuje k městským částem, které mají pětačtyřicet dní na vyjádření a připomínkování. Finální schválení bude mít tedy na starost nová rada hlavního města, která ale není ani téměř měsíc po volbách stále známa.