„Spisový materiál byl odložen, neboť bylo zjištěno, že se ve věci nejedná o trestný čin. Podezřelý osmadvacetiletý muž jednal ve skutkovém omylu. A to s ohledem na okolnosti a místo nálezu zbraně, kdy se důvodně domníval, že se jedná o zbraň airsoftovou,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

Připomeňme si neuvěřitelnou shodu okolností, které se tehdy odehrály. Jeden ze stovek hráčů, kteří se celé akce účastnili, si vzal sebou i svoji legálně drženou pistoli. Podle informací Nymburského deníku se jednalo o policistu, který byl v té době mimo službu a nejednalo se o služební zbraň. Pistole mu vypadla z kapsy a našel ji jiný z hráčů. Ten ji v domnění, že se jedná o airsoftovou pistoli běžně používanou při hře, zvedl a vystřelil. Bohužel shodou okolností po svém bratrovi. Zasáhl jej do hrudi a vážně jej zranil. Podle posledních zpráv se postřelený muž měl ze svého zranění vyléčit.

Případ však ještě nekončí pro policistu, který zbraň s ostrými náboji na hřišti ztratil. „Spisový materiál byl dále postoupen na Generální inspekci bezpečnostních sborů k prověření možné trestní odpovědnosti majitele střelné zbraně za nedbalostní těžké ublížení na zdraví,“ doplnila Potočná.

Ilustrační foto.
U Milovic byl při airsoftu postřelen muž
Pyrotechnici jeli likvidovat herní schránku v podobě bomby
Pyrotechnici jeli likvidovat herní schránku v podobě bomby
Ilustrační foto.
Tuberkulóza bývala obávaný zabiják. Zčásti to platí stále