Studenti začali učitelku šikanovat v roce 2015. Situace se zhoršila zhruba v říjnu 2015, kdy ji tři studenti začali pronásledovat i po chodbách školy a své nadávky zintenzivnili.

Na případ upozornili spolužáci násilníků, ale podle šetření školské inspekce řadu týdnu tehdejší vedení školy nic zásadního nepodniklo.

Studenti učitelce podle zveřejněných nahrávek hrozili pěstmi, naznačovali kopy a údery, skákali po katedře, vystrkovali na ni rozkrok, křičeli na ni sprostá slova z bezprostřední blízkosti do obličeje, na chodbách školy se jí pošklebovali, sahali na ramena nebo jí bránili odchodu ze třídy hradbou z lavic u dveří. Na záběrech bylo vidět, že učitelka se útoku nijak nebrání, má sklopenou hlavu a agresorům jen mírně domlouvá.

Jaké byly nakonec osudy hlavních protagonistů?

Učitelka

Šikanovaná pedagožka musela čelit útokům trojice studentů několik měsíců. Zadostiučinění už se nedožila, zemřela v únoru 2016. Policie vyloučila, že by se na její smrti podílel někdo další.

Tehdejší ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) učitelku ocenila v březnu 2017 in memoriam plaketou Františky Plamínkové. Tu převzala její dcera.

Studenti

Původně byla trojice potrestána vedením podmínečným vyloučením a trojkou z chování, po zveřejnění  dalšího videa škola dva studenty dodatečně vyloučila. později škola dva chlapce vyloučila. Třetímu zůstal trest podmínečného vyloučení. Po medializaci případu se začali šikanou zabývat policisté.

Mladíci byli obžalováni z výtržnictví a ohrožování osobní svobody. Kvůli tomu, že byli studenti v době činu nezletilí, hrozil jim maximálně rok vězení. Kvůli věku obžalovaných soud nezveřejnil, zda a případně jaké tresty nad šikanéry vynesl.

Vedení školy

Česká školní inspekce v roce 2016 uvedla, že vedení školy při řešení šikany selhalo a porušilo školský zákon. Tehdejšího ředitele kvůli případu odvolali pražští radní, ten ale zažaloval školu i magistrát. Nakonec svoji žalobu stáhnul.

Zástupce ředitele pak odvolal nově jmenovaný šéf třebešínské školy. Změnila se také výchovná poradkyně a nově byla angažována školní psycholožka.

Natáčení seriálu Ochránce v kladenské Poldovce:

Fotogalerie: Natáčení seriálu Ochránce v kladenské Poldovce.