Mezi obdarovanými organizacemi se ocitly Domov Na Výsluní v Hořovicích s příspěvkem přes 80 tisíc korun a Domov Anna Český Brod, jemuž z výtěžku připadlo přes 70 tisíc. Mezi desítkou podpořených organizací napříč celou republikou jsou také Klokánky Fondu ohrožených dětí, Nadace Leontinka, spolky Nedoklubko či Parent Project.

| Video: Youtube

Zaměstnanci společnosti v reakci na koronavirovou situaci „darovali srdce“ na pomoc nemocnicím nebo organizacím pečujícím o sociálně slabé, seniory či opuštěné děti už v loňském roce. „Letos je situace možná ještě horší, a navíc všeobecná nálada veřejnosti už není tak otevřená pomoci,“ připomněl personální ředitel Saint-Gobain východní Evropa Robert Kudrna. „Chceme to změnit, alespoň mezi našimi zaměstnanci, kterých máme v České republice více než čtyři tisíce, a ukázat jim, že pomoci je potřeba dnes ještě víc než loni,“ vysvětlil souvislosti finančního daru.

Zaměstnanci tak jednak přispívali do připravených pokladniček u vstupu na pracoviště, jednak si za 20 Kč mohli koupit papírové ozdoby ve tvaru srdíčka, jimiž zdobili nachystané vánoční stromky. Loni přispěli podobnou částkou jako letos: přímo od zaměstnanců se vybralo 110 tisíc korun.