Na facebooku o tom informovali samaritáni z Prahy-západ s tím, že místní zdravotnická záchranná služba je požádala o spolupráci při náhlé zástavě oběhu u jedné z prchajících žen. Srdce se podařilo opět rozpumpovat – a po úspěšné resuscitaci byla pacientka ve stabilizovaném stavu převezena do nejbližší nemocnice.

Záchranáři v akci po srážce cyklisty s autem u Řevnic.
FOTO: Řidička u Řevnic vážně zranila cyklistu. Policistům nadýchala tři promile

Pomoc pokračuje i v jiné formě: vypraven byl také další konvoj, který zamířil ke slovensko-ukrajinské hranici, přes niž stejně jako v dalších místech pomezí Ukrajiny a Evropské unie přechází velké množství uprchlíků. Samaritáni zde budou nadále zajišťovat zdravotní péči a poskytovat zdravotnické potřeby lidem v nouzi. Sanitní vozy pak na zpáteční cestě poslouží k převozu těch uprchlíků, kteří potřebují transport do místa dalšího pobytu se zajištěnou péčí zdravotníků.

„Docházejí však peníze, které nám umožňují tuto činnost zajišťovat,“ posteskla si ve středu mluvčí Záchranné služby ASČR Praha-západ Petra Homolová. S tím, že záchranáři se nyní obracejí na veřejnost s prosbou o podporu a sponzorské dary na nákup materiálu a logistické zajištění humanitárních misí. „Dary, které nám umožní v této činnosti pokračovat, je možné zasílat na číslo účtu 6043240319/0800,“ uvedla Homolová.