Do projektu se pustilo 25 žáků Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto. „Projekt žákovského vozu se těší velmi dobré pověsti a je symbolem naší společnosti a podpory našich mladých talentů. Stavba vlastního vysněného automobilu podporuje jejich motivaci a kreativitu, a zároveň si při konstrukci vozu procvičí všechny manuální dovednosti,“ říká členka představenstva Škoda Auto Maren Gräf.

Na začátku práce na osmém žákovském voze Škoda mají žáci na programu také celou řadu on-line setkání. Díky digitálním technologiím mohou i během pandemie připravovat nezbytná rozhodnutí, protože se již v počátečních fázích projektu musí studenti odborného výcviku dohodnout na typu motoru, tvaru karoserie, použitých materiálech, designu a barvách. Nový žákovský vůz bude postupně představován v průběhu následujících měsíců.

Doposud vzniklo od roku 2014 v rámci tohoto projektu sedm žákovských vozů Škoda. V roce 2020 proměnili žáci model Škoda Scala v emocionální Spider Škoda Slavia a název vybraný k příležitosti 125. výročí společnosti zároveň připomněl její počátky. V roce 2019 vznikl pickup Škoda Mountiaq, rok před tím pak kabriolet na bázi SUV Škoda Sunroq.

„Letošní žákovský vůz je pro mne druhým projektem, na jehož vzniku jsem se osobně podílel. Už teď jsem velmi zvědavý, co naši svěřenci vytvoří tentokrát,“ říká vedoucí Škoda Academy Alois Kauer.