Ředitel odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání krajské hygienické stanice Michal Novotný je označil za skutečně závažné. A podle informace, kterou zveřejnil, nešlo jen o nějaký ten cákanec na podlaze.

Problémy byly s čistotou, s výskytem škůdců, se skladováním potravin neznámého původu, prošlých i očividně zkažených. A také chyběly předepsané informace o alergenech či zavedení postupů na principech HACCP, což je celý propracovaný systém bezpečného nakládání s potravinami, mající zabránit rizikům vedoucím k možnému ohrožení zdraví.

Nyní, dva měsíce po první kontrole, už ale lze konstatovat: v provozovně je čisto – což si hygienici na místě ověřili. Původně však už první dojem naznačoval, že úklid je výrazně zanedbáván – a na druhý a každý další pohled jen přibývaly nové položky do výčtu nedostatků.

Hygienici našli nejen špínu na podlaze i na vybavení včetně pracovních ploch, ale také trus hlodavců – a mezi potravinami pochybného původu v lednici i mrazáku nechyběly ani takové, u nichž plíseň a zápach dávaly na srozuměnou, že k jídlu nejsou a nebudou.

Mrazák navíc vedle potravin určených ke zpracování v provozovně obsahoval i jídlo pro vlastní spotřebu obsluhy. Ani to není v restauračních provozech v pořádku. K výtkám se pak zařadilo i zjištění, že žádné z umyvadel v kuchyni určených k mytí rukou personálu nebylo vybaveno prostředky na mytí a hygienické osušení.

Padla nejen pokuta, ale došlo i na další opatření: pozastavení činnosti v rozsahu přípravy i vydávání pokrmů jak teplých, tak studených, odstranění prošlých a dalších problémových potravin a provedení speciální ochranné deratizace. Že bylo vše splněno, si hygienici ověřili již při opakované návštěvě 8. listopadu.