Firma zde chce rozšířit testování prvků autonomního řízení pro automobily. Nový zkušební polygon rozmnoží možnosti testování systémů navržených v pražském vývojovém centru, jež se mají vyrábět v Rakovníku (kde se v polovině února počítá s kolaudací a již od konce března s rozjetím provozu). A oč půjde především? „Zejména o ultrazvukové senzory, přední kamery pro udržování jízdy v pruzích, laserové navádění a řídicí jednotky pro spravování těchto komponentů,“ upřesnil Deníku jednatel firmy Jakub Drahorád.

V případě, že se kraj se společností Valeo Autoklimatizace dohodne na podepsání chystané nájemní smlouvy na 15 let, má do vylepšení lokality v někdejším vojenském výcvikovém prostotu investovat také. Podepsané memorandum hovoří o závazku vybudovat přípojky elektřiny, vody i datového připojení, řekla Deníku hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). „A také opravit místní komunikace vedoucí k pronajatým nemovitostem. Pakliže bude uzavřena dlouhodobá nájemní smlouva, kraj se postará o zajištění infrastruktury silnic a dotažení sítí,“ přečetla z memoranda. Náklady, které si to vyžádá, zatím vyčísleny nejsou.

Populární Votvírák, který v lokalitě Boží Dar tradičně zahajoval sezonu hudebních festivalů, by od Milovic zmizet neměl – zřejmě však dojde k mírnému posunutí místa jeho konání. Za přikývnutí jednatele Drahoráda to Deníku potvrdil starosta Milovic Milan Pour (ANO). Méně jistá je však budoucnost letního festivalu Let It Roll. „Dohoda o spolupráci s pořadateli nám skončila – a bude se jednat o tom, co dál,“ konstatoval. V tomto případě protestovali proti hluku obyvatelé okolních obcí – kvůli hudební produkci do šesté ranní se objevily stížnosti i nesouhlasné petice.