V říjnových volbách se však ČSSD ani nedostala do středočeského zastupitelstva. Povšík je také jedním z náměstků ministryně práce a sociálních věcí a jedním z náměstků mladoboleslavského primátora.

O jeho rozhodnutí odejít z postu šéfa krajské organizace zřejmě jako první veřejně informoval Deník N. Sám Povšík tento krok nekomentoval pro média ani na sociálních sítích; na twitteru se naposledy vyjadřuje – a to s blahopřáním – k březnovému výsledku krajské konference, jež podpořila nominaci Jana Hamáčka na předsedu strany. Právě Hamáčka Povšík 19. května 2018 vystřídal v čele středočeské ČSSD. Členy vedení strany o svém nynějším rozhodnutí informoval e-mailem.

Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek
Zaorálek zůstane ministrem kultury. ČSSD navrhne na zahraničí Jakuba Kulhánka

Petera, jenž post středočeského předsedy strany už v minulosti zastával, proti Povšíkovi neúspěšně kandidoval loni v lednu. Zda projeví zájem o tuto pozici za nynější situace, ještě není rozhodnut. V této chvíli ambice nemám, ale musím se poradit s některými lidmi,“ řekl České tiskové kanceláři. Netají se tím, že Povšíkovo rozhodnutí považuje za logické vyústění výsledku strany v říjnových volbách.