Jaromír Strnad, starosta Čáslavi: Pro mě osobně je to překvapení, předpokládal jsem, že zvítězí Hillary Clintonová. Další vývoj se teprve ukáže, Donald Trump je tak trochu nečitelný. Uvidíme.

Ondřej Havlovic, starosta Zbraslavic: Můj favorit nebyl ani jeden z kandidátů. Trochu mi to připomíná prezidenstké volby u nás v České republice, kdy lidé nevěděli, koho mají vlastě volit, a vybírali tak menší ze dvou zel.

Jan Jiskra, starosta Starkoče: Zatím moc nevím, co si o tom mám myslet, mám smíšené pocity. Připomíná mi to naše prezidenstké volby. Přednost dostávají kandidáti s vyhraněnými názory. Na druhou stranu si nemyslím, že Trumpovo vítězství je problém, může to přinést i řadu pozitiv.

Martin Starý, starosta Kutné Hory: O vítězství Donalda Trumpa jsem se dozvěděl ve středu ráno. Myslím si, že jeho vítězství je pro Spojené státy menším zlem. Já osobně bych si ale z těchto dvou kandidátů nevybral ani jednoho. Myslím si, že zda to bylo, nebo nebylo správné rozhodnutí, ukáže teprve čas. Průběžně jsem sledoval jejich názory a myslím si, že ani jeden z nich není hoden vést tak velký stát, jako jsou Spojené státy. Těžko předbíhat do budoucnosti. Donald Tramp je radikální člověk. Myslím si, že je to na jednu stranu dobře, uvidíme ale, jak to bude vypadat v praxi. To vše uvidíme ale teprve časem, jak tento člověk vede Spojené státy.

Ivo Šanc, bývalý starosta Kutné Hory: Donald Trump nebyl mým favoritem, aby se stal prezidentem Spojených států. Popravdě se toho trochu děsím. Jenom doufám, že to jeho počínání bude trochu jiné, než jeho rétorika. Abych ale nebyl úplný pesimista. Doufám, že se Donaldu Trumpovi podaří realizovat některé změny bez toho, aby to byly změny děsivé nebo dokonce katastrofální. A co dál k říci k tomu, že se ve Spojených státech stál novým prezidentem právě Donald Trump? Osobně bych byl rád, kdyby se Donaldu Trumpovi podařilo zlepšit prestiž Spojených států ve světě, aby se mu podařilo zlepšit ekonomickou a finanční situaci země. Trochu se ale obávam jeho extrémismu.

Václav Veselý, zastupitel Kutné Hory: Volby ve Spojených státech jsem detailně nesledoval, ani probíhající kampaň. Rozhodli ve Spojených státech, kde nežiji. Pokud bych byl ale Američanem, tak bych volil Hillary Clintonovou. Jednání Trumpa mi totiž přišlo hulvátské a nedůstojné.

Čtěte také: Trump šokoval Ameriku i svět, stal se 45. prezidentem USA