Právě okres Kutná Hora je nyní koronavirem nejzasaženějším regionem ve středních Čechách, a to především v souvislosti s ohniskem výskytu nákazy v menší firmě v Církvici. V celém okrese Kutná Hora nyní platí mimořádná opatření včetně povinného nošení roušek ve vnitřních prostorách či zákazu návštěv v nemocnicích, domovech seniorů a podobných zařízeních. K těm se i v Kolíně z preventivních důvodů připojily oblastní nemocnice či třeba Domov Clementas.

Na Kutnohorsku zůstává evidováno 51 laboratorně potvrzených pacientů, což představuje nemocnost přepočtenou na sto tisíc obyvatel 67,67. Následující Praha-západ si již drží odstup: má 34 nakažených a přepočtenou nemocnost 23,29. Trojici okresů s vyšším výskytem onemocnění doplňuje Kolín: 21 pacientů a nemocnost 20,67. Naopak tři okresy zůstávají bez jediného aktuálně potvrzeného případu: Mladoboleslavsko, Příbramsko a Rakovnicko.

V současné době se ve středních Čechách potýká s koronavirem 143 pacientů. Co nákaza obnáší, na vlastní kůži poznalo již 1333 obyvatel kraje. Z nich se 1166 vyléčilo – a 24 lidí s koronavirem zemřelo.