Neobešlo se to beze škod. Středočeské hasiče zaměstnávalo zejména odstraňování spadlých stromů a větví, které na několika místech i blokovaly silnice. Na železnici se největší komplikace objevily na trati mezi Berounem a Karlštejnem. Vlaky se tam čtvrt hodiny před devátou večerní zastavily kvůli poškození trakčního vedení spadlými větvemi; zprovoznit jednu traťovou kolej se Správě železnic podařilo v půl jedenácté – a hodinu před půlnocí byly opravy hotovy. Po čtvrt na deset večer se také kvůli větvím v kolejišti na hodinu zastavil provoz v úseku Brandýs nad Labem–Čelákovice. Na uvolnění silnic zatarasených spadlými stromy museli motoristé včetně cestujících v autobusech čekat například u městysu Mšec na Rakovnicku, u Říčan-Strašína na Praze-východ či u Podlešína v kladenském okrese.

Hodinu před půlnocí napočítalo operační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje 215 událostí řešených v souvislosti se silnými bouřkami; o takzvanou technickou pomoc se jednalo ve 188 případech. Nejvíce výjezdů zaznamenali hasiči na Praze-východ; k dalším více zasaženým oblastem patřily Kladensko, Mladoboleslavsko a Benešovsko. Největší frmol hasiči zaznamenali po půl desáté. Další desítky zásahů měli středočeští hasiči i po půlnoci. Opět převažovaly akce s pilami při odstraňování spadlých stromů a větví; nova vlna výzev k výjezdu pak tradičně přichází po rozednění. Kolem půlnoci však nechybělo ani čerpání vody – třeba na Praze-východ (Nehvizdy, Křenek), Kladensku (Kladno, Kačice, Stochov, Jedomělice, Drnek), Mladoboleslavsku (Skorkov) či na Rakovnicku (Nové Strašecí, Lužná, Řevničov) a na Praze-západ (Horoměřice).

Zaplavená D1

K velké opatrnosti vybídli řidiče středočeští policisté. Na 9. kilometru dálnice D1 před Prahou se po prudkých deštích vytvořila doslova laguna. Policisté na dálnici řešili jednu nehodu. Osobní vůz skončil na střeše, řidič utrpěl lehké zranění.

Krátce po 10. hodině už je byla dálnice D1 sjízdná bez komplikací.

Pražští hasiči měli hodinu před půlnocí 20 zásahů spojených s bouřkami a deštěm; jedenáct z nich se nakupilo během jediné hodiny. I v hlavním městě převažovalo odstraňování větví a stromů; došlo také na čerpání vody. Zatopen byl mimo jiné podjezd pod tubusem metra na Černém Mostě, což po půl desáté zkomplikovalo provoz tamního autobusového terminálu, zajišťujícího spojení nejen v rámci městské hromadné dopravy, ale i veřejnou dopravu do části středočeského regionu. Autobusy musely využívat objízdnou trasu, což vedlo ke zpoždění.

Bouřky hrozí i ve středu

Intenzivnější bouřky se mohou vyskytnout ještě během středy. Pro Berounsko, Hořovicko, Příbramsko, a Rakovnicko také až do odvolání platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu na úrovni povodňové bdělosti, Jde o varování před 1. (nejnižším) povodňovým stupněm, kdy voda ještě nevystupuje z koryt.