Může za to nejen nejlevnější vstupné ze všech festivalů - 399 korun přímo na místě, v předprodeji už od 140 korun, ale také to, že festival je zaměřen pouze na českou a slovenskou scénu, což pravidelně kvitují desítky tisíc pravidelných návštěvníků.

Mezi největší taháky pátečního dne můžeme zařadit kapely Mig 21, Horkýže Slíže, Škwor, Mandrage a řada dalších. V sobotu se můžou návštěvníci těšit na Arakain s Lucií Bílou, Petera Nagyho, který v Milovicích vystoupí úplně poprvé. Ale těžko vybrat největší lákadla, těch pořadatelé nabízejí skutečně hodně.

Kromě známých a ostřílených jmen, která na festivalu Votvírák nesmí chybět, dávají pořadatelé prostor i mladým talentovaným kapelám. Ke dvěma hlavním pódiím a tradiční Hip Hop stage přibude podium čtvrté, s názvem HelpMusic Kiss Delta Stage.

„Jako jediný multižánrový festival tohoto formátu, zaměřený pouze na českou a slovenskou tvorbu, považujeme za povinnost poskytnout prostor i mladým kapelám a interpretům. Je pravděpodobné, že je jednou budou pod podiem vítat desítky tisíc diváků, a proto bychom jim tuto krkolomnou cestu za štěstím chtěli usnadnit," řekl hlavní dramaturg a produkční festivalu Martina Jablanovská.

Skvělá zábava, dobrá nálada

Řada festivalových „tutovek", nové tváře, skvělá zábava, spousta dobrého jídla, pití a dobré nálady. To vše vás na Votvíráku čeká! Festival otevře své brány v pátek ve 13 hodin, už od 11 hodin bude zahájen prodej vstupenek pro ty z vás, kteří ji nemají z předprodeje.

Festivalové parkoviště je otevřeno již od čtvrtečního večera a bude po celou dobu konání Votvíráku. Nicméně pozor, stanové město i parkoviště slouží výhradně pro návštěvníky a vjezd je možný pouze se zakoupenou vstupenkou.

Autem se dostanete na milovické letiště jednoduše. Směrem od Prahy sjedete z dálnice na Mladou Boleslav exitem 26 (Benátky nad Jizerou) a z dálnice na Hradec exit 18 (Bříství). Příjezdové cesty už budou označeny.

Tři otázky pro…

Dramaturgyně a produkční milovického festivalu Votvírák Martina Jablanovská.Odpovídá dramaturgyně a produkční festivalu Martina Jablanovská.

Co je největším tahákem letošního Votvíráku?

Program se snažíme tvořit tak, aby to byla jedna veliká párty. Žádný vyložený jeden tahák není, jsme zaměření na českou a slovenskou scénu. Velká jména u nás začínají už odpoledne. Když se podívám do programu… Třeba v neděli začínají No Name už ve 14.40 hodin a pak je to jedno velké jméno za druhým. Poprvé je u nás Arakain společně s Lucií Bílou a také Peter Nagy. Jinak se návštěvníci mohou těšit na osvědčená jména.

Na jaké novinky se mohou návštěvníci těšit?

Přidali jsme jedno pódium, na kterém se snažíme představit talentované kapely, aby si návštěvníci poslechli i nová jména a na příště z nich třeba už udělali hvězdy pro hlavní pódium.

Co na ně na Votvíráku čeká kromě samotné hudby?

Spousta chill out zón. Máme různé DJ stany, atrakce, stánky. Je to prostě jedna velká párty zóna a když někdo zrovna nebude poslouchat vystupující kapely, tak se rozhodně nudit nebude.