Při setkání středočeských starostů s členy vlády před týdnem ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) připomněl, že takovou možnost obrany proti tranzitní dopravě obce mají (a on sám nyní městu Říčany pomáhá s návratem zákazů, které musely být odstraněny kvůli úředním procedurám týkajícím se podoby vyhlášky města).

Následovala důrazná reakce hejtmanky, která prohlásila, že rozmisťování značek po regionu není správným řešením, jak se s problémy spojenými s tranzitní dopravou vypořádat. „Nemohu souhlasit s tím, že sjíždění kamionů na dvojky a trojky vyřešíme tím, že všude dáme zákazové značky,“ prohlásila s upozorněním, že osazení zákazu sice může přinést úlevu, ale problém neřeší; pouze přesouvá k sousedům.

Na tom, že jenom varuje před takzvaným dominovým efektem a rozhodně nemá v úmyslu obcím v rozhodování o rozmístění zákazových značek bránit, trvá Jermanová i nyní. Stejně jako na upozornění, že případný les zákazů stejně klid nepřinese – spíš prý může vyvolat ještě větší komplikace a problém prohloubit.