„Velmi vítáme možnost ukázat návštěvníkům naše největší rarity. V chovu chameleonů jsme světová špička, aktuálně chováme dvaceti druhů. Co víme, je to největší kolekce v jakékoli zoo na světě. Úspěchy máme i s chovem drobných pěvců, proto jsme se rozhodli rozšířit i jejich expozici. Pitpiti a tangary jsou v rámci českých zoo unikátem, dovezli jsme je z Jižní Ameriky a máme v plánu jejich chov dál rozšiřovat,“ říká ředitel zoo Jiří Marek starší.

Pitpit škraboškový je drobný druh pěvce z čeledi tangarovitých, kam patří i květomilové, jejichž chovu se v Zájezdu již několik let intenzivně věnují. Živí se především ovocem, hmyzem a má rád i nektar. Tangara modrá patří mezi středně velké pěvce. Vyskytuje se od Mexika až po Peru a živí se především ovocem.

Kromě nich jsou v Teráriích k vidění především plazi – například chameleon obrovský, třírohý nebo deremenský. „Mezi nejmenší obyvatele pavilonu pak patří zvláštní druh chameleona - brokesie Thielova, která v dospělosti měří pouhé čtyři centimetry. Vzácní a v přírodě ohrožení jsou leguáni modraví nebo leguáni jedlí. Celkem je v teráriích k vidění přes třicet druhů zvířat. Návštěvníci si oblíbili možnost “krmení pro odvážné”, při kterém si sáhnou třeba i na krajtu nebo sklípkana,“ dodal Marek.

Pavilon bude zpřístupněn za dodržení platných hygienických nařízení. Vstup dovnitř bude umožněn pouze se zakrytým nosem a ústy a návštěvníci musí dodržovat dostatečné rozestupy.