„Buď v klidu, dej mi peníze a nic na mě nezkoušej,“ mířil do okénka na sedmadvacetiletou zaměstnankyni sázkové kanceláře v Kralupech nad Vltavou.
Ta s pohledem do hlavně střelné zbraně sáhla do kasy a podala lupiči svazek bankovek. Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého šlo o číástku asi jedenáct tisíc korun.

Lupič v tmavé bundě s kapucou na hlavě sebral peníze a vyšel ven. Směr, kterým mizel, je neznámý.

Lupič ve věku odhadovaném na dvaadvacet až pětadvacet let byl asi sto sedmdesát centimetrů vysoký, střední postavy, s oválným obličejem a světlou pletí. Na sobě měl černou bundu s kapucou a modré rifle. „Mluvil plynně česky bez vady,“ doplnil Tichý.

Po zatím neznámém muži, podezřelém ze spáchání loupeže, pátrají kriminalisté. Obracejí se na možné svědky přepadení nebo lidi, kteří se ve zmíněné době pohybovali v okolí Žižkovy ulice, aby volali na linku 158 nebo navštívili nejbližší policejní služebnu.

Ve středních Čechách došlo včera ke zvláštní shodě okolností. Ve stejné době, pětatřicet minut po poledni, přepadl zatím neznámý pachatel se zbraní sázkovou kancelář na náměstí Přemyslovců v Nymburce.

Tam šlo ale o asi pětatřicetiletého lupiče v šedé bundě, maskovaného pouze červenou čepicí s kšiltem. „Dej mi prachy, nebo to do tebe našiju,“ takový výhrůžka zaměstnankyni nymburské sázkové kanceláře mu vynesla pět tisíc korun.