Artistický kousek předvedli dva muži v opelu policistům, kteří vůz v noci zastavili v Kokořínské ulici v Mělníku. Řidič se spolujezdcem si rychle vyměnili místa. Za jízdy!

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové sledovali policisté, jak se chlapi v jedoucím voze těsně před zastavením přelézají. Řidič pak seděl na zadním sedadle a spolujezdec za volantem.

Dechové zkoušky přitom potvrdily, že ani jeden z nich před jízdou nepil. Když došlo na doklady, bylo jasné, co je k akčnímu střídání za volantem vedlo.

Falešný řidič měl papíry v pořádku. Kamarád, kterého chtěl zachránit, byl ale bez dokladů. A ještě začal lhát, „Vymýšlel si své jméno i příčiny riskantního přemístění ve voze,“ potvrdila Jana Žáčková.

Až na návštěvě u policistů se ukázalo, že jde o třicetiletého muže z Litoměřicka, kterému loni v létě soud na dva roky řízení zakázal. Řidič, podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, pak nocoval v policejní cele.

Hned ráno byl eskortován k mělnickému soudu, který jeho případ řešil ve zkráceném přípravném řízení.

Po provedení nezbytných úkonů soudce prohlásil, že je muž volný a v době dalšího řešení svého průšvihu může být na svobodě.

Radostná chvilka byla ale příliš krátká. Než svérázný řidič stihl opustit soudní síň, už měl zase za zády policisty.

Soudce jim totiž okamžitě předal příkaz k dodání muže do výkonu trestu, o kterém rozhodl mělnický soud loni. Už tehdy šlo o zakázané řízení auta. „Muž věděl, že má nastoupit do vězení, ale snažil se tomu vyhnout,“ připomněla policejní mluvčí.

Teď už je artista za mřížemi a čeká na další verdikt soudu, který ho podle zákona může poslat na stejné místo na další tři roky.