„Přepadení za bílého dne, bitka, vražda,“ neslo se ve středu dopoledne mělnickým Podolím. Ječely sirény, z policejních aut vybíhali chlapi v uniformách a blížila se sanitka. A to všechno kvůli rvačce opilého páru.

Bezručovou ulicí se před polednem se zapnutými sirénami prohnalo policejní auto. V závěsu za ním spěchali ve služebním voze i mělničtí strážníci. Obě auta mířila na parkoviště mezi marketem a parkem u autobusového nádraží. Za chvíli tam dorazili také záchranáři.

Neobvyklý ruch přilákal pozornost kolemjdoucích lidí, kteří se zastavovali a zvědavě přihlíželi. Mezitím už záchranáři odváděli vyčerpaně vyhlížející ženu středního věku do sanitního vozu, aby ji prohlédli a ošetřili. Policisté a strážníci přitom dál ohledávali zarostlý plácek poblíž říčky Pšovka.

Mluvčí mělnické policie Václav Tichý potvrdil, že na místě došlo mezi mužem a ženou k hádce, která vyvrcholila rvačkou. „Jednalo se o sociálně vyloučené osoby, které byly navíc opilé,“ vysvětlil Tichý a dodal, že při potyčce nedošlo k vážným zraněním.

Policisté případ řešili jako přestupek.

Dvojice, kterádohnala skoro deset lidí ze záchranných složek k manévrům, si s tím hlavy nelámala. Náklady za zbytečné výjezdy totiž podle platných zákonů hlavní aktéři platit nemusejí.

Ve hře však nejsou jen peníze. V době, kdy na sebe dva opilí parkoví veteráni strhli pozornost, mohli pomoc záchranářů, policistů nebo strážníků potřebovat jiní lidé. A těm mohlo jít o život.