Osobní vůz si hlídka středočeských celníků vytipovala ke kontrole na prvním kilometru dálnice D8 ve směru na Teplice v neděli 15. října kolem deváté hodiny večer.

Ve vozidle Volvo se nacházel řidič (ročník 1991), na místě spolujezdce také muž (ročník 1985) a na zadním sedadle cestovala žena (ročník 1988), všichni české národnosti. „Celníci vyzvali řidiče k předložení řidičského průkazu, na to muž odvětil, že řidičský průkaz u sebe nemá, neboť jej nevlastní. S důvodným podezřením, že posádka vozidla něco skrývá a díky jejich podivnému chování, se celníci rychle pustili do důkladné kontroly osob i vozidla,“ popsala  Yvona Matějková z Celního úřadu pro Středočeský kraj.

Ilustrační foto
Muž z Mělnicka se ukájel u koupaliště. Policisté nalíčili kolegyni v plavkách

Hned po otevření zavazadlového prostoru vozidla hlídku zaujaly čtyři litry toulenu, čisticí prostředky, litr hydroxidu sodného, vata atd. Při kontrole zavazadel cestujících hlídka postupně nacházela lakmusové papíry, skleněný talíř a větší množství skleněných zkumavek různých velikostí. V peněžence spolujezdce byl nalezen čtyřgramový igelitový sáček s bílou krystalickou látkou. Na dotaz hlídky celníků, o jakou látku se jedná, spolujezdec odpověděl, že o pervitin. To celníkům potvrdil i provedený test.

Žena na zadním sedadle u sebe měla toaletní tašku, uvnitř které se nacházel průhledný sáček přelepený černou páskou, který obsahoval bezmála 1 kilogram neoznačených tablet bílé barvy. „Hlídka pojala podezření na páchání trestné činnosti, neboť tablety mohly obsahovat pseudoefedrin, a tudíž by se jednalo o prekurzor drog. Provedený test podezření vzápětí prokázal,“ dodala Matějková s tím, že u řidiče byl také nalezen sáček s rychlouzávěrem, který obsahoval bílou krystalickou látku. Test prokázal pozitivní přítomnost metamfetaminu. 

Policejní automobil - ilustrační foto.
Muž napadl na Mělnicku známého. V těle měl drogy a na krku zatykač

Případ si převzala Policie České republiky.