Přípravu na kruté mrazy nejbližších dnů nechtěl zřejmě podcenit osmadvacetiletý muž z Mělníka, který se na konci týdne vydal do mělnického Penny Marketu. A přestože zrovna u sebe neměl peníze, hlavu si s placením nelámal. Přes pokladnu bez placení pronesl dvě lahve slivovice, vodku a kus vepřového bůčku.
A zřejmě byl v obchodě jako doma, protože jeho vyvedné zlodějské kousky už prodejci velmi dobře znali. A nejen to. Obávali se dalších jeho agresivních výstupů, se kterými už několikrát měli nepříjemnou zkušenost. Nechali tedy zloděje raději odejít a zavolali strážníky.
„Hlídka vyrazila na místo a uviděla jej na autobusovém nádraží, jak se vrací znovu do prodejny,“ popisuje událost Ladislav Hošmánek. Tam si na něj strážníci počkali.
„Sdělil jim, že byl propuštěn z výkonu trestu, a jelikož nemá finanční hotovost, je nucen krást,“ uvedl Hošmánek s tím, že se jedná o velmi známého mělnického recidivistu.
Nenapravitelný chmaták se ke krádeži přiznal. Bez peněz by ale nemohl zaplatit blokovou pokutu, proto se městští policisté rozhodli předat případ mělnickému správnímu odboru a informovat sociální odbor a probační a mediační službu v Mělníku. „Jedná se o osobu pachatele, u kterého z důvodu jeho sociální slabosti a vzhledem ke kriminální minulosti nepostačí uložení blokové pokuty,“ vysvětlil ředitel městské policie.
Ukradený alkohol a uzené, kterým by prodejna přišla o více než osm set korun, musel nenechavec vrátit.