Pro jednoho z kralupských policistů se na konci letošního května stala běžná kontrola řidičů zkušeností jako z akčního filmu.

Když vešel v kralupské Mostní ulici do silnice, aby zastavil další přijíždějící vůz, netušil, že bude za okamžik ležet na zemi.
Šofér, kterého chtěl zkontrolovat, nerespektoval příkaz k zastavení. Prudce se rozjel a policistu srazil. Ten naštěstí vyvázl jen s lehkým zraněním, které si však vyžádalo dva týdny léčení.

Pachatel po útoku zmizel, rychle odjel směrem do centra města. I když po něm okamžitě začali pátrat tamní policisté a strážníci, dopadnout se jim ho dlouho nedařilo. Až po dvou měsících, kdy detektivové získali takové informace, které je k pachateli dovedly.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého se jedná o dvacetiletého cizince, který krátce po incidentu vycestoval mimo Českou republiku. „Detektivům se podařilo získat poznatky, které je dovedly nejprve k osobnímu vozidlu Opel Calibra, kterým byl skutek spáchán. Přestože automobil v poslední době několikrát změnil majitele a v rámci těchto změn nebyl řádně registrován, se jim nakonec podařilo po mravenčí práci stanovit řidiče, který vůz v době spáchání skutku řídil,“ uvedl Tichý a dodal, že se muž krátce po zadržení přiznal.

Šofér, který podle neoficiálních zdrojů pochází ze zemí bývalého Sovětského svazu, nyní čelí obvinění za násilí proti úřední osobě. Za to mu hrozí až šest let ve vězení.

Útok na policistu není ojedinělý

Útok na kralupského policistu není na Mělnicku ojedinělý. Naposledy v červenci najížděl sedmapadesátiletý řidič z Mělnicka se svým osobním vozem do strážnice v Kralupech nad Vltavou, když s ním chtěla řešit přestupek za špatné parkování. Vrazil do ní předním nárazníkem. Pětadvacetiletá žena neutrpěla vážnější zranění.

S útoky se už setkali i další kralupští strážníci. Potvrdil to zástupce ředitelky městské policie Michal Císler. „Od začátku roku došlo asi k pěti takovým fyzickým napadení,“ řekl Císler s tím, že jeden ze strážníků byl po útoku týden v domácím léčení.
Policisté na začátku srpna dopadli také devětadvacetiletého recidivistu z Mělnicka, který policisty napadal opakovaně. Při silničních kontrolách odmítal zastavit, najížděl do policistů a pak hlídkám ujížděl.